5G W SŁUŻBIE ZDROWIA – CZY PRZYCZYNIA SIĘ DO ŚMIERCI PACJENTÓW I PRACOWNIKÓW POGOTOWIA?

Służba zdrowia jest jednym z największych sektorów gospodarki, w którym można korzystać z technologii 5G, od konsultacji między lekarzami po monitorowanie pacjenta w domu. Ale co, jeśli opieka zdrowotna podporządkowana inteligentnym urządzeniom jest także zagrożeniem dla zdrowia? Czy „inteligentne karetki pogotowia” działające pod 5G przyczyniły się do śmierci pracowników ratownictwa medycznego?

5G w służbie zdrowia

Technologia 5G przyniesie rewolucję, spełnianie marzeń rodem z filmów science fiction –  przynajmniej przemysł telekomunikacyjny chciałby, żebyś w to uwierzył.

5G może zrewolucjonizować… cóż, wszystko.

Od transmisji wideo po służbę zdrowia, bo ponoć przyszłość jest na wyciągnięcie ręki.

W Chinach przeprowadzono już pierwszą zdalną operację (na zwierzętach) wspomaganą robotem przy użyciu technologii Huawei 5G.

5g-służba-zdrowia.jpg
foto.depositphotos.com

Chicago Rush University połączył siły z AT&T, aby stać się jednym z pierwszych szpitali testowych 5G w Stanach Zjednoczonych.

Na całym świecie zespoły reagowania kryzysowego testują technologię 5G w celu opracowania „inteligentnej karetki pogotowia” i robota-ratownika medycznego w celu zrewolucjonizowania i przekształcenia systemu opieki zdrowotnej nad pacjentem.

A co, jeśli te systemy powoli wymykają się spod kontroli i powodują śmierć niewinnych osób?

Inteligentna karetka pogotowia

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, Wielka Brytania z otwartością przyjęła nową technologię, wprowadzając tereny testowe 5G w całym kraju.

W czerwcu 2019 roku West Midlands 5G (WM5G), pierwsza w Wielkiej Brytanii platforma testowa 5G, nawiązała współpracę z University Hospitals Birmingham NHS Foundation Trust (UHB) i BT, aby przeprowadzić symulację pracy ratownika medycznego w terenie, wykonującego badanie ultrasonograficzne pacjenta, podczas gdy lekarz w odległej lokalizacji interpretował obraz ultrasonograficzny w czasie rzeczywistym.

inteligentna-karetka-pogotowia.jpg
foto.depositphotos.com

Demonstracja ta, prowadzona przez Centrum Testowania i Oceny Urządzeń Medycznych (MD-TEC) w laboratorium symulacyjnym UHB w Instytucie Medycyny Translacyjnej, ujawniła, że ​​sama idea ambulansu podłączonego do sieci 5G nie jest już tylko pomysłem.

Okazało się, że w praktyce typ łączności 5G umożliwi zdalną diagnostykę, wspieraną przez klinicystów ze szpitala.

Brzmi świetnie, ale czy ktokolwiek pomyślał o tym, że w tym pudełku mikrofalowym na kółkach istnieje realne zagrożenie zdrowotne zarówno dla pacjenta, jak i ratownika medycznego?

I czy konsekwencje tego już widzimy?

Nagła śmierć pracowników

We wrześniu 2019 r. O2, główny dostawca usług telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że zapewni łączność z nowym smart ambulansem w Millbrook Proving Ground, obiekcie do testowania pojazdów w Bedford.

Celem próby miało być opracowanie i przetestowanie systemu „zanim zostanie on wdrożony w sieci publicznej, replikując rzeczywiste możliwości 5G”.

Według komunikatu prasowego na stronie internetowej O2:

[…] projekt będzie polegał na wyposażeniu standardowej karetki pogotowia w najnowocześniejsze urządzenia i łączność w celu stworzenia „inteligentnej karetki pogotowia”, która będzie symulować łączność 5G, przekształcając pojazd w unikalną zdalną salę konsultacji.

Niedługo później w prasie pojawiła się seria niepokojących doniesień o nagłej śmierci trzech pracowników East Ambulance Service Trust (EEAST) we wschodniej Anglii.

Artykuł w Welwyn Hatfield Times donosi, że wśród pracowników EEAST znaleźli się: 41-letni Christopher Gill, który zmarł 15 listopada, Richard Grimes z Luton i operator Luke Wright, który również zmarł między 11 a 21 listopada.

Śmierć związana z 5G

Przyczyna śmierci tych trzech pracowników EEAST nie została określona i oficjalnie ogłoszona publicznie.

Jednak niektóre doniesienia wskazują, że mężczyźni zgłaszali pogarszające się samopoczucie psychiczne.

Czy może istnieć związek między wdrożeniem 5G a nagłą śmiercią tych pracowników?

Gdy dziennikarze skontaktowali się z przełożonymi w sprawie incydentu i przyczyny śmierci pracowników EEAST, przedstawiciel ds. kontaktów z mediami z EEAST powiedział, że:

Trwa dochodzenie i z powodu szacunku dla rodzin naszych współpracowników nie będziemy udostępniać żadnych dalszych informacji… Nie mamy inteligentnych karetek z obsługą 5G i nie testujemy ani nie używamy technologii 5G.

Jednak artykuł z września 2019 r. o testowaniu inteligentnych karetek z usługami O2 stwierdza:

O2 zapewnia obecnie urządzenia i łączność na potrzeby podobnej próby z udziałem sześciu karetek pogotowia w East of England Ambulance Trust, kierowanej przez Visionable i finansowanej przez brytyjską agencję innowacji.

Również we wrześniu 2019 r. Telegraph poinformował, że:

[…] operator O2 rozpoczyna testy „inteligentnych karetek pogotowia” wyposażonych w technologię 5G nowej generacji jeszcze w tym miesiącu w porozumieniu z Samsungiem i NHS.

Czyżby ktoś wypierał się teraz tego związku i próbował zatuszować sprawę?

Przecież wielu protestujących przeciwko wdrożeniu 5G i pokrewnych technologii, powołuje się zarówno na szkody wyrządzone zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Naukowcy ostrzegają i wskazują na neuropsychiatryczne skutki promieniowania o częstotliwości radiowej, w tym zaburzenia snu, bezsenność, ból głowy, objawy depresji, zmęczenie, znużenie, zaburzenia koncentracji i uwagi, problemy z pamięcią, zawroty głowy, drażliwość, utratę apetytu i masy ciała oraz niepokój.

Czy wobec tego technologia 5G jest rozsądnym wyborem dla pojazdu przeznaczonego do transportu chorych pacjentów do szpitala?

Czy jeśli umieścimy pacjenta cierpiącego na zatrzymanie akcji serca w pojeździe pulsującym szkodliwymi częstotliwościami, on w ogóle zdąży trafić do szpitala?

A co z rosnącą liczbą ludzi na całym świecie, którzy stają się ofiarami choroby mikrofalowej?

Czy będą bardziej bezpieczni w inteligentnej karetce, czy we własnym domu?

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: CHOROBA MIKROFALOWA – ZMORA LUDZKOŚCI

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.