CENZURA TO ŚMIERĆ DEMOKRACJI

Cenzura to śmierć demokracji. Żadna demokracja nie przetrwa cenzury. Jeśli istnieje cenzura, wówczas żaden obywatel nie może podejmować własnych decyzji na podstawie prawdy. Może to robić tylko na podstawie tego, co przechodzi przez filtr cenzury, który zawsze jest tym, co wspiera reżim cenzurujący. Cenzura wszczepia okrojone informacje coraz głębiej w umysł opinii publicznej, niezależnie od ich prawdziwości.

Cenzura zabija demokrację

Każde społeczeństwo ma na swojej straży „wielki umysł”, który rządzi każdym demokratycznym rządem.

Jeśli rząd tak naprawdę nie reprezentuje większości, to wcale nie jest to demokracja, lecz reprezentacja innych osób, prawdziwych władców, którzy wolą pozostać w ukryciu.

W konsekwencji, jeśli demokracja istnieje, ale cenzor zostanie w jakiś sposób dopuszczony do głosu i pojawi się w danym kraju, demokracja nieuchronnie zostanie tam zgaszona, a skutkiem tego będzie dyktatura.

Dzieje się tak tylko dlatego, że zastosowano tam cenzurę, która blokuje dotarcie do opinii publicznej niektórych zasadniczych prawd (prawd, których władcy nie chcą, aby społeczeństwo znało).

Nic nie jest tak toksyczne dla demokracji, jak cenzura. Cenzura zapobiega demokracji.

Jeśli dyktatura istnieje już na danym terenie, czyni to poprzez cenzurę, ponieważ tylko w ten sposób społeczeństwo będzie skłonne płacić podatki reżimowi i poddać się jego woli.

Autentyczna demokracja nie ma cenzury i właśnie dlatego jest tak rzadka.

Prawie każda dyktatura nazywa siebie „demokracją”.

Jednak rząd, który nazywa siebie „demokratycznym”, niekoniecznie musi być demokratyczny.

Bardziej prawdopodobne jest, że po prostu oszukał opinię publiczną.

Każdy, kto popiera cenzurę, jest totalitarny, popiera totalitaryzm, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Jeśli dana osoba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że cenzura jest stosowana tylko w reżimie totalitarnym, wówczas osoba ta przyjęła najbardziej podstawowe przekonanie o totalitaryzmie: ideę, że cenzura może być uzasadniona w pewnych okolicznościach.

Dyktatury zawsze rozpowszechniają to kłamstwo, aby móc dalej istnieć jako dyktatura.

Nie ma żadnych okoliczności, które mogłyby usprawiedliwić cenzurę, chyba że ktoś wierzy, że dyktatura jest lub może być dobra.

Medialne źródła cenzury

Jeśli uważasz, że cenzura jest dobra, to zachłysnąłeś się fundamentalnym przekonaniem, które jest rozpowszechniane w każdej dyktaturze.

To najpopularniejsze kłamstwo, któremu ulega większość ludzi w dyktaturze.

Żadne pismo ani żadne inne oświadczenie, żadna wiadomość itp. nie powinny być cenzurowane, bez względu na to, jak bardzo są podłe.

Rzeczywiście, jeśli są podłe, to należy je odsłonić, a nie ukryć.

Jeśli pozostaną w ukryciu, kiedyś wyrosną z ciemności i ostatecznie dotrą do opinii publicznej, która nigdy nie została „zaszczepiona” przeciw nim przez prawdę.

A zatem fałszywe przekonanie staje się naprawdę niebezpieczne i może rozprzestrzeniać się jak pożar, ponieważ zostało ocenzurowane, zanim stało się publiczne.

Każdy zły reżim stara się cenzurować wszystko, co jest sprzeczne z jego propagandą i dlatego jest wewnętrznie wrogo nastawiony do demokracji.

Źródłem wszelkiej cenzury nie są pisarze czy mówcy propagandy, ale jej wydawcy.

To oni są cenzorami.

Ludzie, którzy wybierają to, co publikować, a czego nie publikować, to są właśnie cenzorzy.

Media reżimu rutynowo dokonują cenzury, ponieważ są one w rzeczywistości niezbędną bronią dyktatury, nawet jeśli nie są bezpośrednio własnością rządu, tylko kliki, która faktycznie sprawuje kontrolę nad rządem.

To właśnie dyktatorzy, mając kontrolę nad głównym nurtem mediów, otrzymują tym samym kontrolę nad umysłem społeczeństwa w „demokracji”…

⇒ Czytaj także: WOJNA LOGICZNA Z CENZURĄ POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.