Elon Musk opublikował serię tweetów podkreślających, że „nowy porządek świata” kontroluje i wpływa na 99,9% mediów głównego nurtu. Miliarder rzucił światło na to, jak reporterzy głównego nurtu kłamią, aby „uzyskać jak najwięcej kliknięć i dolarów” dla swoich globalistycznych władców. Musk był bezwzględny wobec mediów, nazywając ich hipokrytami i wskazując, że społeczeństwo już im nie ufa.

Hipokryzja mediów

Elon Musk mimo że jest największym propagatorem technologii aut elektrycznych, stwierdził, że nie reklamuje swojej firmy, ponieważ nie chce przekazywać pieniędzy mediom, które na tym zarabiają.

Z drugiej strony tradycyjny przemysł samochodowy i przedsiębiorstwa zajmujące się paliwami kopalnymi należą do największych reklamodawców na świecie, co oznacza, że ​​są jedną z głównych gałęzi przemysłu, która utrzymuje główne media w biznesie.

elon-musk.jpg
foto.shutterstock.com

Musk stwierdził, że mamy tu do czynienia z hipokryzją wielkich firm medialnych, które twierdzą, że są wiarygodne i rzetelne, ale publikują tylko tyle, ile potrzeba, by kłamać na korzyść przedsiębiorcy.

Taka sytuacja jest powodem, dla którego społeczeństwo już ich nie szanuje i coraz częściej nie wierzy w to, co podają gazety, telewizja i duże serwisy internetowe.

Jednym z mrocznych sekretów branży reklamowej jest fakt, że reklamy nie zawsze mają na celu sprzedaż czegoś, ale czasami są tajną łapówką, którą firmy wykorzystują do kontrolowania historii źródła sponsorowanych wiadomości.

Oczywistym tego przykładem jest sposób, w jaki dostawcy uzbrojenia wojskowego, tacy jak Boeing czy Lockheed Martin, będą reklamować się w dużych sieciach, mimo że ich produkty nie są dostępne do sprzedaży dla osób oglądających reklamy.

Portal prawdy

Następnie Musk ogłosił, że planuje stworzyć własną stronę internetową rankingu mediów, która oceniałaby wiarygodność dziennikarzy poprzez crowdsourcingowe recenzje czytelników.

Chodzi o to, żeby duża grupa niezależnych ludzi, w tym przypadku użytkowników Internetu była zaangażowana w ocenę działalności dziennikarskiej.

Biznesmen założył nawet ankietę, w której pytał swoich fanów, czy byłby to dobry pomysł, czy nie (dał sarkastyczną opcję „nie, media są świetne”).

Musk zasugerował, że nazwałby swoją stronę „Prawdą”, która byłaby popularniejsza od innych popularnych stron „sprawdzających fakty”.

⇒ Czytaj także: MONSANTO ZAPŁACIŁO GOOGLE ZA UKRYWANIE NIEKORZYSTNYCH WIADOMOŚCI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.