W USA PRZYJĘTO USTAWĘ O FAŁSZOWANIU HISTORII II WOJNY ŚWIATOWEJ

W USA przyjęto ustawę 943, która jasno nakazuje zawężenie wiadomości z czasów II wojny światowej i promuje holokaustową indoktrynację. Czego więc będą nauczać w amerykańskich szkołach? Czy jest jeszcze cień nadziei, że Polacy nie będą przedstawiani jako żydowscy zbrodniarze?

Ustawa 943

28.01.2020 roku Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przegłosowała i przyjęła ustawę H.R.943, o czym w mediach społecznościowych informował prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Kalifornii Południowej Edward Jeśman:

Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przegłosowała i przyjęła wczoraj wieczorem ustawę H.R.943, znaną jako: Never Again Education Act. Wynik głosowania: 393 głosów za, 5 głosów przeciw, 32 osoby nieobecne. Ustawę procedowano „under suspension of rules”. Przyjęcie ustawy H.R.943 przez Izbę Reprezentantów jest kolejną porażką naszej polityki historycznej. Przewiduję, że zarówno Senat USA jak i Prezydent Donald Trump postarają się aby ustawa ta stała się, w trybie ekspresowym, amerykańskim prawem publicznym. Celem Never Again Education Act jest zawężenie tematyki nauczania historii 2 wojny światowej – w szkołach podstawowych i średnich, we wszystkich 50 stanach – do tematu eksterminacji Żydów. Sytuacja ta zafałszuje rzeczywistość i stworzy edukacyjną, historyczną „monokulturę”.

Co to oznacza dla historii II wojny światowej i samej Polski oraz Polaków?

Holokaustowa indoktrynacja

Prawdziwym celem ustawy 943 jest holokaustowa indoktrynacja, która zakłada duże zmiany m.in. w nauczaniu historii w amerykańskich szkołach.

Otóż uczniowie będą zdobywać wiedzę o „erze Holokaustu”, czyli okresie, do którego sprowadzono II wojnę światową oraz o winnych ludobójstwa Żydów, czyli wszystkich nie-Żydów.

Poza tym na mocy ustawy 943 powołano do istnienia federalny fundusz do wspierania edukacji o Holokauście, którym zarządzać będzie sekretarz edukacji.

Pieniądze z funduszu mają zostać rozdysponowane pomiędzy jednostki uprawione do prowadzenia edukacji o Holokauście, na szkolenia współorganizowane przez te centra oraz na pomoc dla nauczycieli, których zadaniem będzie wprowadzanie edukacji o Holokauście do programu nauczania w zgodzie z federalnymi i lokalnymi standardami edukacyjnymi.

Ma zostać również utworzona specjalna strona internetowa z wyselekcjonowanymi materiałami dydaktycznymi, które w zasadzie już są gotowe i znajdują się na stronie żydowskiej Ligi Antydefamacyjnej.

To tam zamieszczono plany lekcji z czytankami, filmami i ćwiczeniami typu „studium przypadku”.

W materiałach tych znajduje się m.in. podział Żydów oraz nazistów i ich kolaborantów.

Osoby, które pomagały Żydom ogranicza się do Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, podkreślając, że była to bardzo nieliczna grupa.

Samej „Żegocie” poświęcono zaledwie kilkanaście słów.

Za to Duńczycy są określeni mianem bohaterów ratujących Żydów i to im poświęcono liczącą dwie strony czytankę.

Polacy są zaś określani antysemitami, dla których ideą postępowania rządziły partyzanckie prześladowania Żydów, a sam Kościół katolicki nie angażował się w żadną pomoc dla nich.

Z kolei judenraty i policja żydowska zostały wybielone i przedstawione jako ofiary.

Taka wersja historii okresu II wojny światowej ma wkrótce trafić do wszystkich amerykańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Holokaustowa indoktrynacja zastąpi rzetelne nauczanie historii.

II wojna światowa została w amerykańskim systemie szkolnictwa sprowadzona tylko i wyłącznie do najważniejszego i największego ludobójstwa, do którego rękę przyłożyli antysemiccy Polacy, zupełnie obojętni na los mordowanych Żydów…

Czy tak powinna wyglądać nasza polityka historyczna?!

⇒ Czytaj także: „POLACY ZAMORDOWALI 200 TYS. ŻYDÓW” – STEK KŁAMSTW NA POLSKO-IZRAELSKIEJ KONFERENCJI

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie