KOSMICZNE PRZYSPIESZENIE

Kosmiczne przyspieszenie. Każdy Człowiek ma możliwość rozpędzania swojej myśli – poprzez analizowanie zebranych faktów, obserwowanie rzeczywistości i zastanawianie się nad prawidłowością wszystkich zdarzeń, które jego i reszty ludzi dotyczą. To dzięki wnikliwości i zadawaniu pytań – najpierw samemu sobie, potem innym, zaczynamy dostrzegać połączenie pomiędzy zdarzeniami, na pierwszy rzut oka nie mającymi ze sobą nic wspólnego. W końcu kto by łączył jedną decyzję Człowieka, żyjącego powiedzmy milion lat temu, z tym, w jakiej rzeczywistości dziś się znajdujemy?

Myślimy, analizujemy, widzimy więcej aż pojawia się nam coraz pełniejszy obraz rzeczywistości i tym samym, nasza myśl może zagłębić się coraz bardziej i bardziej w dzieje ludzkości.

Trenując swój rozum, możemy dojść do momentu, w którym czas zawęzi się do krótkiej myśli – czymże jest przecież cała przeszłość, jeśli nie mgnieniem naszego wspomnienia o niej?

Miliony lat, tysiące ludzkich żyć i wcieleń może się nam pokazać jako błysk świadomości, w której zobaczymy powstające i upadające cywilizacje, królów i poddanych, przepisy, zmiany pór roku i działania wszystkich ludzi.

Zobaczymy też losy nas samych– pod różnymi postaciami ogrywających swe role w kosmicznym teatrze życia.

I jeśli jeszcze bardziej przyspieszymy myślenie, wszystko to pokaże nam się jako śmiechu warte przedstawienie, w którym tak bardzo przywiązaliśmy się do tego, co było, że… wciąż to odtwarzaliśmy.

Dziś (choć właściwie to trudno określić jaką datą powinienem się posłużyć), stajemy przed niezwykłą szansą – energie całego Kosmosu znacznie przyspieszyły, dając nam możliwość wyboru: albo skoncentrujemy się na jedności i rozwoju, dokonując ogromnego przełomu – przeskoku kwantowego w nowy paradygmat życia, albo… znów skupimy się na tym, co było, i odłożymy w czasie o kolejne miliony lat naszą prawdziwą Kosmiczną ewolucję.

Człowiek od zawsze był połączony z całym Wszechświatem, a teraz – wreszcie naprawdę może sobie o tym przypomnieć i co ważniejsze – naprawić wszystkie swoje błędy jedną prostą decyzją.

Kosmiczne przyspieszenie daje nam taką możliwość, niczym otwierający się ‘skok w nadświetlną’, pokazywany często w filmach science fiction.

Wybór jak zwykle jest po naszej stronie.

W jednej chwili możemy zmienić wszystko, mówiąc do siebie i innych: Rozumiem. Wybaczam. Przepraszam. Wybieram Życie. Jestem Człowiekiem i mam moc.

‘Cokolwiek stworzyłem, mogę odwołać’ – dlatego z przeszłości wyciągamy wnioski i zwracamy się ku nowemu – ku wspólnemu tworzeniu, bez powtarzania schematu: CO MI ZROBIONO, rozumiejąc, że wszyscy tak naprawdę doświadczaliśmy tego samego – wciąż jedynie zamieniając się rolami.

Jak w więzieniu, gdzie raz się było więźniem, raz strażnikiem, raz sprzątającym, a raz dyrektorem, a gdzie w zasadzie nikt szczęśliwy nie był – gdzie nikt prawdziwie nie żył.

I choć może odczuwamy lęk przed nieznanym, to nie dajmy mu ściągnąć się grawitacyjnie ku temu, co już odtwarzaliśmy… setki tysięcy, a może miliony lat, zamieniając się rolami na tym fizycznym przedstawieniu.

Skorzystajmy z Kosmicznego przyspieszenia energii, i pożeglujmy w stronę prawdziwej radości – czyż my wszyscy tak naprawdę nie marzymy w głębi serca o tym, by być kochanymi?

Czyż nie tęsknimy za tym, by ktoś nas doceniał, bezwarunkowo akceptował i byśmy mogli czuć się w każdej chwili dobrze?

Owszem, być może zapomnieliśmy drogi do tego.

Być może przytłoczył nas ciężar naszych doświadczeń, wszelkich traum i bólu, którego doświadczyliśmy.

Być może wiele razy czuliśmy się osamotnieni i na pastwę losu pozostawieni.

Być może nie było różowo.

Ale odwróćmy perspektywę i zobaczmy, że nikt tu tak naprawdę nie miał lepiej.

Jak w tym więzieniu, w którym i dyrektor, i więzień – w zasadzie jedno tworzą.

Może już czas, by raz na zawsze zamknąć ten rozdział w dziejach Ludzkości i po prostu skupić się na tym, by naprawiając sytuację – nikt już nigdy tego doświadczać nie musiał.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Andrzej Tomicki

Czytaj także inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.