OPRACOWUJĄ METODY KWARANTANNY NOWEJ GENERACJI – BĘDZIEMY POD KONTROLĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?!

Największa firma telekomunikacyjna w Korei Południowej i Fundacja Billa i Melindy Gatesów łączą siły, aby opracować metody kwarantanny nowej generacji. A wszystko to w celu przygotowania się na pandemie, takie jak COVID-19.

Kwarantanna nowej generacji

KT Corporation, największa firma telekomunikacyjna w Korei Południowej, ogłosiła trzyletnie badanie naukowe, finansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, dotyczące globalnej reakcji epidemicznej opartej na technologiach ICT przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) i Big Data.

Międzynarodowy gigant planuje wykorzystać swoją specjalistyczną wiedzę i dostęp do danych komunikacyjnych w celu wczesnego rozpoznania i przewidywania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Chce wykorzystać na przykład smartfony do pomiaru temperatury ciała za pomocą specjalnego czujnika i do zbierania innych objawów od użytkownika.

Dane lokalizacyjne mają pomóc w monitorowaniu migracji osób i ich kontaktów.

Źródło: Internet

W ciągu najbliższych trzech lat firma chce opracować algorytmy oparte na sztucznej inteligencji, które przekształcą takie surowe dane w system, który wydałby wczesne ostrzeżenie o nadchodzącej epidemii.

KT chce również, aby model komputerowy przewidział, jak rozprzestrzeni się infekcja.

Pokaźne dofinansowanie

Koszty badań to rząd prawie 10 mln dolarów.

Połowa zostanie pokryta przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Według koreańskich mediów tę współpracę po raz pierwszy przewidziano w 2018 roku, ale jej warunki poważnie negocjowano od kwietnia 2019 roku.

Podobno fundacja Gatesa wykazała szczególne zainteresowanie badaniami, ponieważ Korea Południowa ma wysoki wskaźnik używania smartfonów i już istniejącą infrastrukturę 5G, co umożliwia gromadzenie dużych ilości danych za ich pośrednictwem.

Wykorzystanie technologii mobilnych i czujników w połączeniu z inteligentną analizą danych może pomóc w rozwiązaniu niektórych wyzwań, przed którymi staną kraje w odpowiednim czasie i skutecznej reakcji na wybuchy chorób – powiedział Andrew Trister, zastępca dyrektora globalnego programu zdrowotnego w Fundacji Gatesów.

Taka forma nadzoru zdrowia publicznego z pewnością wzbudzi uzasadnione obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa osobistych danych medycznych.

Bill i Melinda Gates są znani jako głośni zwolennicy wydawania większych środków na przygotowania do kolejnych wybuchów „epidemii”.

Chwalili Koreę Południową za reakcję na „pandemię” Covid-19.

Jednak pod płaszczykiem tzw. filantropii kryje się ich plan dyktatorskiej kontroli w świecie globalnej polityki i wykorzystanie obecnej sytuacji do jej dalszego rozwoju.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: ROBOT „PIES” KONTROLUJE UTRZYMYWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.