Europejska baza danych zgłoszeń podejrzewanych reakcji na leki to EudraVigilance,  która śledzi również zgłoszenia urazów i zgonów po eksperymentalnych „szczepionkach” COVID-19. Dane na ostatni tydzień kwietnia są szokujące. Ale oczywiście w mediach głównego nurtu nikt Ci o tym nie powie…

Europejska baza danych reakcji niepożądanych

EudraVigilance to strona internetowa, która została uruchomiona przez Europejską Agencję Leków w 2012 roku w celu zapewnienia publicznego dostępu do zgłoszeń podejrzewanych skutków ubocznych (zwanych również działaniami niepożądanymi).

Zgłoszenia te są przesyłane drogą elektroniczną do systemu EudraVigilance przez krajowe organy regulacyjne dotyczące leków oraz firmy farmaceutyczne, które posiadają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu (licencje) leków.

Działalność bazy ma na celu zapewnienie zainteresowanym stronom, takim jak krajowe organy regulacyjne leków w EOG, Komisja Europejska, pracownicy służby zdrowia, pacjenci i konsumenci, a także przemysł farmaceutyczny i organizacje badawcze, dostępu do zgłoszeń dotyczących podejrzewanych skutków ubocznych.

Szkody po szczepionce COVID-19

Raport na dzień 24 kwietnia 2021 r. wymienia w sumie 8 430 zgonów i 354 177 obrażeń zgłoszonych w Europie po wstrzyknięciu jednej z czterech eksperymentalnych szczepionek COVID-19.

Wśród odnotowanych działań niepożądanych znajdują się m.in. zaburzenia krwi i układu chłonnego, zaburzenia pracy serca, wady wrodzone, problemy z uchem, błędnikiem i okiem, zaburzenia endokrynologiczne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby układu immunologicznego, odczyny alergiczne w miejscu podania, zaburzenie mięśniowo-szkieletowe, problemy z ciążą i połogiem, zaburzenia psychiczne, choroby nerek, nowotwory łagodne, torbiele i polipy, zaburzenia naczyniowe, choroby skóry i tkanki podskórnej, zaburzenia układu rozrodczego i układu oddechowego.

Oto podsumowanie danych do 24 kwietnia 2021 r.:

  • Całkowita liczba reakcji na eksperymentalną szczepionkę firmy BioNTech/Pfizer: 4 524 zgonów  i 151 306 różnych zaburzeń.
  • Całkowite reakcje na eksperymentalne szczepionki mRNA z koncernu Moderna: 2 283 przypadków śmierć i 17 625 działań niepożądanych.
  • Całkowite reakcje na szczepionkę AstraZeneca: 1 579 zgonów i 184 833 urazów.
  • Całkowita liczba reakcji na eksperymentalną szczepionkę COVID-19 firmy Johnson & Johnson: 44 zgony  i 413 obrażeń.

Są to informacje publiczne publikowane przez Europejską Agencję Leków (EMA), więc każdy może skorzystać z systemu EudraVigilance i zweryfikować na bieżąco te dane.

⇒ Czytaj także: FRANCUSKI RAPORT W SPRAWIE OCENY SZCZEPIONEK COVID – „TRZEBA WSZYSTKIE WYCOFAĆ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.