EUROPEJSKI TRYBUNAŁ PRAW CZŁOWIEKA: „OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DZIECI NIE NARUSZAJĄ PRAW CZŁOWIEKA”

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC), który jest sądem międzynarodowym orzekającym w sprawie naruszenie praw i wolności człowieka wydał ostatnio swoją opinię dotyczącą obowiązkowych szczepień dla dzieci. Co prawda sprawa dotyczyła Czech, ale jej wynik i decyzja ostatecznie przekłada się na całą Europę. Co ustalono?

W czwartek (08.04.2021 r.) Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) orzekł, że szczepienie dzieci przeciwko powszechnym chorobom jest „konieczne w społeczeństwie demokratycznym” i leży w ich najlepszym interesie.

Międzynarodowy sąd uznał również, że obowiązkowe szczepienia dzieci nie naruszają praw człowieka.

ETPC stwierdził, że podczas gdy obowiązkowe szczepienia budzą delikatne kwestie, wartość solidarności społecznej dla ochrony zdrowia wszystkich członków społeczeństwa wymaga od każdego podjęcia minimalnego ryzyka poprzez przyjęcie obowiązkowej szczepionki.

Chociaż sprawa dotyczyła przepisów Czech, które wymagają od uczniów szczepień przeciwko chorobom takim jak krztusiec, tężec i odra, ma ona konsekwencje, jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia przeciw Covid w całej Unii Europejskiej.

Nicolas Hervieu, ekspert prawny specjalizujący się w ETPC, powiedział, że orzeczenie wzmacnia możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień w obecnych warunkach „pandemii” koronawirusa.

Komisja sędziowska uznała, że czeska polityka zdrowotna, która uniemożliwia nieszczepionym dzieciom uczęszczanie do żłobków lub szkół, jest zgodna z „najlepszym interesem” dzieci.

Celem demokratycznego państwa musi być ochrona każdego dziecka przed poważnymi chorobami poprzez szczepienia lub odporność stadną.

Sędziowie odrzucili apelację złożoną przez sześciu obywateli Czech, którzy zostali ukarani grzywną za nieprzestrzeganie zasad obowiązkowych szczepień lub których dzieciom odmówiono przyjęcia do przedszkola z tego samego powodu.

Rodzice twierdzili, że przepisy dotyczące obowiązkowych szczepień naruszają prawa człowieka ich dzieci.

„Celem musiała być ochrona każdego dziecka przed poważnymi chorobami” – orzekł sąd.

Stwierdzono, że potrzeba obowiązkowych szczepień w Czechach stanowi odpowiedź władz krajowych na pilną społeczną potrzebę ochrony zdrowia osób i zdrowia publicznego przed chorobami oraz „ochrony przed spadkową tendencją wskaźnika szczepień wśród dzieci”.

⇒ Czytaj także: JAK SIĘ OBRONIĆ PRZED ZMUSZANIEM DO SZCZEPIEŃ NA COVID-19?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.