POPULARNY NAPROKSEN SKUTECZNIE ZWALCZA ZNANE WIRUSY (BADANIE) – Odkrywamy Zakryte
POPULARNY NAPROKSEN SKUTECZNIE ZWALCZA ZNANE WIRUSY (BADANIE)

Według badań naukowych grupy francuskich badaczy, znany lek Naproksen wykazuje silne działanie antywirusowe. Wyniki badania zostały opublikowane pod koniec kwietnia 2021 roku w szwajcarskim czasopiśmie naukowym „Molecules”.

Grupa francuskich chemików, biochemików i wirusologów sprawdzała działanie przeciwwirusowe znanego leku Naproksen.

Do przeprowadzenia badania wykorzystano nabłonek oddechowy małpy oraz odtworzony ludzki nabłonek dróg oddechowych nosa i oskrzeli (HAE).

Metodą spektroskopii fluorescencyjnej, anizotropii fluorescencyjnej oraz testów dynamicznego rozpraszania światła wykazano trwałe wiązanie Naproksenu z białkiem N wirusa SARS Cov-2.

Skutkiem tego zjawiska jest zablokowanie funkcji białka N, a w rezultacie duże ograniczenie namnażania wirusa i działanie przeciwzapalne.

Kiedy Naproksen połączy się z białkiem N, blokuje je i utrudnia jego połączenie z łańcuchem RNA – uniemożliwia podjęcie funkcji, które wywołują chorobę.

covid-wirus.jpg
foto.depositphotos.com

Działanie Naproksenu skupia się wokół:

  • hamowania namnażania się wirusów,
  • zmniejszania ogólnego stanu zapalnego,
  • ochrony nabłonka pęcherzyków płucnych,
  • hamowania niekorzystnego działania wirusa na układ odpornościowy: organizm odzyskuje sprawność odpowiedzi nieswoistej.

Ponadto w badaniu wykazano, że podczas terapii Naproksenem, po godzinie od podania leku, ilość wirusa w zakażonych tkankach pęcherzyków płucnych, spadła nawet o 73-82%.

Lek działa nie tylko na wirusa Covid, ale także ma działanie przeciwwirusowe na wirusy grypy typu A oraz B.

Wynika z tego, że przyjmowany Naproksen w okresie zarażenia słynnym wirusem oraz grypą bierze udział w redukcji procesu zapalenia, namnażania i rozprzestrzeniania się wirusów w organizmie człowieka.

⇒ Czytaj także: MARIHUANA MEDYCZNA SKUTECZNIE ZWALCZA RAKA JELITA GRUBEGO

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.