Post Trumpa został ponownie ocenzurowany przez Facebooka i Twittera. Tym razem prezydent opublikował swoje stanowisko w kwestii porównania grypy do koronawirusa. Jego wypowiedź nie spodobała się cenzurze mediów społecznościowych, więc post szybko ukryto…

Po spędzeniu weekendu na leczeniu Covid-19 w Walter Reed National Military Medical Center w Bethesda w stanie Maryland, we wtorek (06.10.2020 r.) prezydent Trump opublikował na Facebooku i Twitterze wymowny post.

Napisał, że nie zamierza ogłosić lockdownu, ponieważ grypa sezonowa jest bardziej śmiertelna dla niektórych ludzi (nawet tych, którzy przyjmują szczepionkę) niż koronawirus, a Stany Zjednoczone nauczyły się żyć z sezonem grypowym, tak jak teraz uczą się żyć z Covid-19.

Taka wiadomość skłoniła cenzorów Facebooka do usunięcia wpisu, a Twitter ukrył go z ostrzeżeniem o „rozpowszechnianiu wprowadzających w błąd i potencjalnie szkodliwych informacji” związanych z Covid-19.

Prezydent zareagował, pisząc: „UCHYLIĆ SEKCJĘ 230!!!” (sekcja 230 to amerykańskie przepisy chroniące platformy internetowe przed odpowiedzialnością prawną za treści, które publikują ich użytkownicy).

To już drugi raz, gdy Facebook usunął post Trumpa związany z Covid-19.

Pierwsza sytuacja miała miejsce na początku sierpnia 2020 roku, kiedy prezydent napisał, że dzieci są „praktycznie odporne” na skutki wirusa.

Platforma uznała to za informację wprowadzającą w błąd.

Twitter, Facebook i YouTube – należące do Alphabet, spółki macierzystej Google – cenzurują treści, które uważają za sprzeczne z oficjalnymi informacjami o wirusie, odkąd Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w marcu 2020 r. „pandemię”.

Cenzura jest dopasowana do potrzeb WHO, czyli informacje są tak selekcjonowane, by na nasze „tablice” trafiały tylko te, które są wygodne dla systemu…

⇒ Czytaj także: 18 z 20 CZŁONKÓW RADY CENZURY FACEBOOKA TO LUDZIE SOROSA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.