PUNKT KONFUCJUSZA – „MAGICZNE” MIEJSCE NA TWOIM CIELE

Punkt Konfucjusza, zwany też punktem Ducha lub Feng Chi to miejsce szczególnej mocy i władzy na ciele człowieka. Jego stymulacja pozwala nie tylko uwolnić się od codziennego stresu, ale i w znaczący sposób poprawia nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Gdzie znajduje się ten „magiczny” punkt?

Koniec stresu

Jedną z najpopularniejszych metod na Wschodzie, która bardzo szybko eliminuje wpływ zarówno ostrego, jak i przewlekłego stresu, jest masowanie biologicznie aktywnego punktu Feng Chi.

Nazywany jest także „punktem Ducha” lub „punktem Konfucjusza” (Konfucjusz – słynny chiński myśliciel i filozof, bardzo często uciskał ten punkt).

Konfucjusz mawiał też, że stymulacja tego punktu to „wspaniale reguluje jasności umysłu, łagodzi poranione serce i rozjaśnia oczy”.

Ogólnie rzecz biorąc, Chińczycy wierzą, że „życie ludzkie rządzone jest przez trzy punkty na ciele człowieka: gospodarzem trawienia jest „punkt Czyngis-chana”, władcą czasu jest punkt „Zu-San-li”, a kierownikiem umysłu jest właśnie ów „punkt Konfucjusza”.

Dlatego też wpływ na ten ostatni, oprócz neutralizacji skutków ostrego lub przewlekłego stresu, pozwala pozbyć się konsekwencji z nim związanych oraz stymuluje rozwój zdrowego mózgu.

Gdzie znajduje się punkt Konfucjusza?

Punkt Konfucjusza znajduje się pod kością potyliczną około 2,5 cm powyżej tylnej granicy wzrostu włosa na dole z tyłu głowy.

Na zewnętrznej krawędzi mięśnia czworobocznego, gdzie wyczuwalny jest rowek.

punkt-konfucjusza.jpg
Punkt Konfucjusza

Miejsce to możemy stymulować palcem lub ołówkiem – jego tępym końcem, do którego przymocowana jest gumka.

Przez 5 minut wykonujemy miękkie, okrągłe ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, używając ręki wiodącej – u osób praworęcznych prawej, u leworęcznych lewej.

Masaż powtarzamy co drugi dzień.

Zalety stymulacji punktu Feng Chi

Masując „punkt Konfucjusza” oprócz pozbycia się napięcia psychicznego, można usunąć skurcze w jelitach i poprawić funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego, ponieważ lokalizacja tego punktu znajduje się w kanale energetycznym woreczka żółciowego.

Jest to również bardzo skuteczny punkt akupunkturowy używany w leczeniu przeziębień.

Warto również stymulować ten punkt w przypadku bólu głowy, chorób oczu, zaczerwienienia i łzawienia oczu, zawrotów głowy, problemów ze słuchem, podwyższonego ciśnienia, neurastenii i niestabilności emocjonalnej.

Czytaj także: JIN SHIN JYUTSU – JAPOŃSKI MASAŻ DŁONI ZABIJE STRES W 5 MINUT

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.