Na całym świecie jest nas ponad 325 mln i gdyby nie ciągłe wewnętrzne konflikty oraz szczucie się wzajemnie, bylibyśmy prawdopodobnie najsilniejszym i co najważniejsze, wolnym ludem Europy. My Słowianie! Lud o potężnych, lecz zapomnianych korzeniach. Od kilku lat widać postępy w odzyskiwaniu samoświadomości, niestety to wciąż odbywa się zbyt wolno i chaotycznie. Postanowiłem więc zbudować miejsce, które może przyspieszyć rozwój słowiańszczyzny i ułatwić jej propagowanie, a także dać podwaliny pod wartościowe prosłowiańskie inicjatywy o zasięgu nie tylko regionalnym, ale też międzynarodowym.

Chciałbym przedstawić państwu serwis społecznościowy Slovanie (Link do strony: www.slovanie.com), który ma ambicje stać się ponadnarodowym miejscem komunikacji międzysłowiańskiej.

Miejscem, gdzie będziemy wspólnie zbierać, weryfikować i upowszechniać wiedzę o naszej historii, kulturze i wierze.

Bez obaw, że pewnego dnia posty zostaną zablokowane, bądź usunięte jak to bywa na Facebooku.

Slovanie na chwilę obecną udostępnia podstawowe funkcjonalności społecznościowe, takie jak m.in. własne strony czy rozwiązania ułatwiające budowanie relacji z innymi użytkownikami za pomocą komunikatora oraz postów.

W planach jest wdrożenie unikalnych rozwiązań, takich jak na przykład możliwość wysłania wybranej osobie wianka przed nocą kupały, by następnie umówić się w jednym z proponowanych miejsc, gdzie organizowane jest to święto.

Inną ciekawą funkcjonalnością będzie tworzenie rodów, rejestrowanych przez Fundację Słowianie 2.0 (Link do strony: www.fs20.org).

 

Aktualna szata graficzna

 

Warto nadmienić, że nasze słowiańskie miejsce w sieci nie jest tworzone jako kopia dla takich platform jak Facebook czy rosyjski Vk.

Mimo iż na początku prac nad serwisem taki właśnie był zamysł, szybko zrozumiałem, że to porywanie się z motyką na słońce.

Zamiast kopiować, lepiej stworzyć coś nowego, korzystając ze znanych i lubianych rozwiązań.

Walka z Facebookiem jest z góry skazana na porażkę, za tym serwisem stoją miliardy dolarów i silne powiązania polityczne.

Facebook to internet w internecie i bardzo pożądane miejsce do zastosowań biznesowych.

Czasem, zamiast z czymś walczyć, sensowniej jest wykorzystać to do własnych celów i tak też robię.

Już teraz istnieje możliwość logowania się przy użyciu konta Facebooka, a w przyszłości zostaną wdrożone kolejne integracje, między innymi opcja publikacji postów jednocześnie na Slovanie i Facebooku.

Co będzie takiego niezwykłego, czego nie mają inne serwisy społecznościowe?

Otóż największym wyróżnikiem będzie Slovanie Music, czyli baza legalnych utworów publikowanych w ramach współpracy z zespołami tworzącymi muzykę w słowiańskich klimatach.

Slovanie Music to przede wszystkim odtwarzacz, który może nam towarzyszyć podczas przeglądania serwisu.

Coś jak połączenie Spotify i Facebooka. Trwają już testy jak na razie uproszczonej wersji.

 

Planowana funkcjonalność i szata graficzna.

Podsumowując…

Ideą Slovanie jest jednoczenie Słowian ponad podziałami i przyświeca nam ona od samego początku.

Należy jednak pamiętać, iż platforma Slovanie sama w sobie nie rozwiąże wszystkich problemów, ponieważ jest jedynie narzędziem, które jak każde inne narzędzie odpowiednio użyte może dać same korzyści, ale też je odebrać, jeśli użyjemy go nieodpowiednio.

Tylko od nas wszystkich zależy, jaka przyszłość czeka projekt i jak go wykorzystamy. Osobiście głęboko wierzę w sens tego przedsięwzięcia.

Obecnie Slovanie jest swego rodzaju wersją demo, którą będę konsekwentnie rozwijać do wersji finalnej i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.

Wparcie projektu Slovianie:

https://zrzutka.pl/hy9uvr

Jeśli chcesz poznać lepiej projekt Slovanie, zajrzyj na bloga https://blog.slovanie.com).

Planowany redesign
https://www.namirdesign.pl/wp-content/uploads/2017/10/WebBrowserMockups_Slovanie_v12x1.png
https://www.namirdesign.pl/wp-content/uploads/2017/10/WebBrowserMockups_Slovanie_v12x2.png
https://www.namirdesign.pl/wp-content/uploads/2017/10/WebBrowserMockups_Slovanie_v12x3.png
https://www.namirdesign.pl/wp-content/uploads/2017/10/WebBrowserMockups_Slovanie_v12x4.png

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.