Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) nie będą już centralnym punktem raportowania danych dotyczących koronawirusa. Administracja Donalda Trumpa pozbawiła je kontroli nad danymi o Covid-19. Szpitalom nakazano omijanie CDC i wysyłanie wszystkich informacji o pacjentach do centralnej bazy danych w Waszyngtonie.

Nowe instrukcje zostały opublikowane w dokumencie na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej.

Pozbawiono w nich organ CDC (agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) codziennego zbierania raportów o pacjentach leczonych w każdym szpitalu, liczbie dostępnych łóżek i respiratorów oraz innych informacji niezbędnych do śledzenia pandemii.

Dane te mają teraz trafiać do centralnej bazy danych w Waszyngtonie.

Wiadomość o zmianie była szokiem dla pracowników CDC.

Urzędnicy Trumpa twierdzą, że zmiana usprawni gromadzenie danych i pomoże grupie zadaniowej Białego Domu ds. koronawirusa w rozsądnym rozdzielaniu rzadkich zasobów, takich jak środki ochrony osobistej i środki dezynfekujące oraz leki, które są skuteczne przeciwko wirusowi.

Powstała baza nie będzie jednak otwarta dla opinii publicznej, co może wpłynąć na pracę wielu badaczy i urzędników służby zdrowia, którzy opierają się na danych CDC przy tworzeniu prognoz i kluczowych decyzji.

Michael R. Caputo, rzecznik Zdrowia i Opieki Społecznej, nazwał system CDC nieodpowiednim i stwierdził, że  CDC będzie nadal upubliczniać dane, ale od teraz system zostanie połączony z  nową bazą.

Jednak instrukcje przygotowane dla szpitali wyraźnie podkreślają, że ​​od 15 lipca 2020 r. placówki medyczne w USA nie powinny już zgłaszać informacji o Covid-19 do systemu gromadzenia danych przez CDC.

Przeciwnicy takiego rozwiązania uważają, że decyzja ta potwierdza tylko ich wcześniejsze obawy, iż administracja Trumpa upolitycznia naukę i podważa zdania ekspertów ds. zdrowia, w szczególności tych z CDC.

Pytanie – czyja jest racja? Kto więcej „ugra” na gromadzeniu tych danych i w jakim celu je wykorzysta?

⇒ Czytaj także: PREZYDENT TRUMP OFICJALNIE WYCOFUJE USA ZE ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.