4 główne zasady współczesnego satanizmu to: własne przetrwanie, relatywizm moralny, darwinizm społeczny oraz eugenika. Mówił o nich na jednym ze swoich wykładów Mark Passio, były kapłan Kościoła Szatana. Według Passio wielu z nas praktykuje ideę satanizmu, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Na czym polegają owe zasady, w jakich naszych zachowaniach się przejawiają?

Kim jest Mark Passio?

Mark Passio to przede wszystkim niezależny badacz i doskonały mówca.

Od lat poszukuje odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania z dziedziny badań metafizyki, okultyzmu, duchowości, symboliki i świadomości.

Jako były kapłan Kościoła Szatana demaskuje praktyczne zastosowania dogmatów wyznawców satanizmu laveyańskiego (nie istnieje ani Bóg, ani diabeł jako personifikacje dobra i zła) w kontroli umysłu i zniewalaniu ludzkości.

Według rozważań Passio wiele osób praktykuje satanizm, będąc Chrześcijaninem, Żydem lub Muzułmaninem i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zasady współczesnego satanizmu

Passio przedstawił ideę współczesnego satanizmu w czterech głównych zasadach:

Ochrona siebie – czyli egoistyczne skupianie się tylko na sobie, własne przetrwanie nawet kosztem innych staje się najważniejszym celem.

Relatywizm moralny – jest przeświadczeniem, w którym nie ma czegoś takiego jak obiektywne normy dobrego i złego zachowania, nie ma granicy pomiędzy tym, co dobre i tym, co złe.

Darwinizm społeczny – to swoista selekcja społeczna, w której najbardziej bezwzględne jednostki mają pewnego rodzaju poczucie prawa do panowania nad wszystkimi innymi w społeczeństwie.

Eugenika – czyli odrzucanie „gorszych” jednostek, ponieważ ci, którzy uważają się za społecznie odpowiednich do rządzenia i najlepiej dopasowanych w społeczeństwie, pną się na samą górę.

Jak to wygląda w praktyce?

Najlepiej wyjaśni to sam Mark Passio, dlatego zapraszamy do obejrzenia jego kilkunastominutowego wykładu, rozjaśniającego sprawę współczesnego satanizmu:

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

Zapisz się do subskrypcji
otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach