DZIECI Z PARANORMALNYMI I DZIWNYMI ZDOLNOŚCIAMI

Niezwykłe życie dzieci z dziwnymi sprawnościami i ich niesamowite zdolności od dawna wzbudzają w nas respekt. Często umiejętności te wykraczają poza ramy racjonalnej wiedzy. Ponadprzeciętne, wyjątkowe, nieszablonowe, zaskakujące i zadziwiające – takie właśnie są historie dzieci z paranormalnymi zdolnościami. Poznajcie ich szczegóły.

Magnetyczne przyciąganie

Niemal każdy z nas słyszał o ludziach-magnesach, przyciągających do swojego ciała najróżniejsze przedmioty.

Z roku na rok pojawiają się takie historie i tak samo budzą w nas podziw i zaskoczenie.

W 2016 roku świat internetu obiegła informacja o 5-letnim wówczas chłopcu z małej wsi w Bośni i Hercegowinie, który przyciągał do siebie niczym magnes metalowe przedmioty.

Erman Delic, bo o nim mowa uznany był za najmłodsze dziecko na świecie z takimi umiejętnościami.

 

Erman-Delic.jpg
Erman Delic

 

Lekarze długo szukali przyczyn tegoż zjawiska u chłopca, ale nie potrafili ich wyjaśnić.

Zdaniem naukowców za przyciąganie u Ermana odpowiada nie magnetyzm, a bardzo lepka skóra. Internauci okrzyknęli chłopca „młodym Magneto” i zachwalali jego umiejętności, chociaż on sam nie wydawał się zadowolony ze swych zdolności: https://www.youtube.com/watch?v=bKGwwlknsx0

Pożar na zawołanie

W 2012 roku w centrum badań naukowców znalazła się 11-letnia dziewczynka z miasta Ho Chi Minh położonego na południu Wietnamu, która potrafiła siłą woli doprowadzić do samozapalenia znajdujących się w jej pobliżu przedmiotów.

Rodzice dziewczynki twierdzili, że wszystko tkwi w jej umyśle, co potwierdziły także twierdzenia specjalistów od radiestezji, którzy uważali, że w mózgu dziewczynki można zlokalizować dziwny obszar odpowiedzialny za jej zachowania.

Umiejętności 11-latki przynosiły jednak więcej szkody niż pożytku. Przechodząc obok kontaktów elektrycznych, powodowała zwarcie instalacji w całym mieszkaniu.

Prawdziwą katastrofą dla niej i całej jej rodziny był jednak pożar, który zniszczył całe trzecie piętro budynku, w którym mieszkali.

Za wzniecenie ognia siłą umysłu oskarżono 11-latkę.

Urodzeni geniusze

Kim Ung-yong dziś jest dorosłym mężczyzną, dumnym z siebie południowokoreańskim fizykiem, który swą karierę naukową rozpoczął stosunkowo wcześnie, bo w wieku… 3 lat!

Jako czterolatek biegle posługiwał się koreańskim, japońskim, angielskim i niemieckim. Studia z fizyki rozpoczął w wieku 3 lat i skończył trzy lata później.

Gdy miał 7 lat został zaproszony do pracy w NASA, a zanim ukończył 16. rok życia, mógł pochwalić się już stopniem naukowym doktora.

 

Kim-Ung-yong.jpg
Kim Ung-yong

 

Jego iloraz inteligencji w dzieciństwie wynosił 210 i przyniósł mu ugruntowaną pozycję w Księdze Rekordów Guinnessa na liście najinteligentniejszych ludzi na świecie.

Innym cudownym dzieckiem jest Pranav Veera z Ohio w USA. Gdy Pranav miał zaledwie sześć lat, potrafił wymienić imiona wszystkich prezydentów Stanów Zjednoczonych w kolejności, w jakiej sprawowali urząd.

Jako czterolatek był już w stanie powiedzieć alfabet do tyłu, a jeśli podało mu się datę sięgającą nawet do 2000 roku, on był w stanie dokładnie określić, jaki wtedy był dzień tygodnia.

Z kolei Akrit Pran Dżaswal, hinduski chłopiec z ilorazem inteligencji wyższym od Einsteina zasłynął jako najmłodszy lekarz na świecie.

Pierwszy zabieg przeprowadził w 2001 roku jako siedmiolatek. Pomógł wówczas o rok starszej od siebie ubogiej, poparzonej dziewczynce.

Pięć lat później był już studentem medycyny na Panjab University.

Bioniczna dziewczynka

Olivia Farnsworth z Huddersfield została nazwana przez brytyjskich lekarzy „bioniczną dziewczynką”. Dziś ma 8 lat i jest jak „mały robot”.

Dziewczynka nie odczuwa zmęczenia, głodu i pragnienia. Nie musi spać, może biegać bez snu przez 72 godziny, nigdy się nie męczy i co gorsze – nie odczuwa bólu.

 

Olivia-Farnsworth.jpg
Olivia Farnsworth

 

Jej mama, Niki, od początku wiedziała, że z jej córką nie wszystko jest w porządku:

„Kiedyś miała wypadek. Ktoś ją potrącił i ciągnął po ulicy kilkadziesiąt metrów, a ona słowa się nie odezwała. Krzyczałam, wszystkie dzieci wokół krzyczały. To wyglądało koszmarnie. A ona tylko się patrzyła na nas i nie rozumiała, czemu się tak przejmujemy. Miała na ciele ślad opony, ale nic nie czuła” – relacjonuje.

Kobieta wie, że córka potrzebuje szczegółowych badań genetycznych, które będą mogły wyjaśnić, co dolega małej Olivii.

Na razie lekarze orzekli, że dziewczynka cierpi na rzadko spotykane genetyczne anomalie chromosomu 6, w których po prostu brakuje części DNA.

Przypadłość Olivii jest o tyle ciężka, że wyniszcza ona zarówno ją samą, ponieważ nie może zasygnalizować, że coś ją boli lub jej doskwiera, jak i jej rodziców, którym trudno jest sobie poradzić z takim „małym robotem”.

Mali kulturyści

Siła dzieci tkwi nie tylko w ich niezwykłych zdolnościach psychiczny, ale także i czysto fizycznych. Bracia Giuliano i Claudiu Stroe pochodzą z Rumunii.

W 2014 roku dziewięcioletni Giuliano był uznany za najmłodszego na świecie kulturystę
i jednocześnie najsilniejsze dziecko na świecie.

Jego młodszy o dwa lata brat zaczął trenować, gdy skończył 1,5 roku!

 

Giuliano-Claudiu-Stroe.jpg
Giuliano i Claudiu Stroe

 

Chłopcy o muskulaturze godnej samego Rambo szybko stali się sławni na całym świecie.

Chłopcy codziennie wykonują treningi z kilkukilogramowymi hantlami.

Ich sprawność jest niezwykła.

Giuliano ma na swoim koncie pobicie dwóch rekordów świata w pionowych pompkach oraz zwisania na drążku jako człowiek-flaga: https://www.youtube.com/watch?v=YAUQmWtxMKA

Kamienne i krwawe łzy

Lekarze w Indiach doznali szoku, kiedy w progu ich lekarskiego gabinetu stanęła siedmioletnia dziewczynka, Kura Nitya, która codziennie płacze kamiennymi łzami.

Niecodzienna dolegliwość, której nie potrafią wyjaśnić żadni lekarze, sprawia, że mała dziewczynka od 12 do 25 razy dziennie płacząc, roni małe kryształki.

Jak sama mówi, nie sprawia jej to żadnego bólu, jedynie odrobinę puchną jej oczy.

Podobny przypadek z niezwykłymi łzami dotyczył Calviono Inmana.

 

Calvino-Inman.jpg
Calvino Inman

 

Kiedy chłopiec miał 15 lat, świat obiegła informacja o młodzieńcu, u którego podczas płaczu z oczu wydostają się wielkie, krwawe łzy.

Pomimo wnikliwych badań lekarze nie potrafili wskazać przyczyn tej dolegliwości. Chłopiec za każdym razem, a zdarzało mu się płakać nawet trzy razy dziennie, najpierw odczuwał w oczach ból i pieczenie, a następnie na powierzchnię wydostawały się krwawe łzy.

Zjawisko to było dla jego bliskich i znajomych tak przerażające, że część z nich odsunęła się od chłopca, uznając go za osobę opętaną.

Szokujące zdolności, chociaż fascynujące dla zwykłych śmiertelników i dla mediów, nie stanowią radości dla samych ich posiadaczy.

Często są one okryte maską cierpienia i wewnętrznego bólu, który związany jest z niezrozumiałą odmiennością i poczuciem dziwactwa.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.