JAKICH MĘŻCZYZN KOCHAJĄ KOBIETY?

Nie istnieje jeden typ idealnego mężczyzny, ale to nie oznacza, że kobiety nie kochają pewnych męskich cech. Jeśli zawsze chciałeś dowiedzieć się jacy mężczyźni budzą zainteresowanie pań, przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego. Pamiętaj jednak, że upodobania są bardzo indywidualne i każda kobieta ma swoje wyjątkowe preferencje.

Wygląd mężczyzny – dbaj o siebie

Jeżeli wydaje ci się, że kobiety nie zwracają uwagi na wygląd, jesteś w błędzie.

Oczywiście, że zwracają, chociaż często nie jest on na pierwszym miejscu, wśród cech, które uważają za atrakcyjne.

Z uwagi na to, że dla każdego przystojny jest inny typ urody, nie o sam kolor oczu czy włosów chodzi, lecz o dbałość o siebie oraz swoją powierzchowność.

Kobiety chętnie i z przyjemnością zwracają uwagę na mężczyzn, którzy są zadbani i wyraźnie dbają o swój wygląd.

Zaniedbane włosy, kiepska fryzura, zaniedbany zarost już samo to zniechęca pokazując mężczyznę jako niechlujną jednostkę.

Istotne jest być zawsze umytym, uczesanym, dobrze i czysto ubranym oraz pachnącym.

Na zapach kobiety zwracają uwagę bardzo często i żadna nie preferuje na co dzień tzw. „naturalnego zapachu”, czyli spoconego ciała.

Często dobre perfumy potrafią sprawić, że kobiety oglądają się za mijanymi właśnie mężczyznami.

Możesz być jednym z nich, jeśli będziesz pamiętał o tym elemencie.

Istotne jest także zadbać o czystość dłoni, świeży oddech oraz stan uzębienia, które przecież jest widoczne podczas rozmowy – może zachęcić albo zniechęcić.

Ważne jest pamiętać, że jeśli jako mężczyzna uważasz, że kobiety powinny być zadbane, sam musisz taki być, w przeciwnym razie trudno będzie wzbudzić zainteresowanie którejś z pań.

Dobrze zbudowani, lecz z umiarem

Mężczyzna, który jest dobrze zbudowany zwróci uwagę kobiet.

Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że kobiety lubią mężczyzn z bardzo rozbudowaną masą mięśniową.

Możesz się zdziwić, lecz to nie pociąga większości pań.

Ciało, na które chętnie spoglądają powinno być rozbudowane z umiarem, szczupłe, z zarysem mięśni, jednak nie ich przerostem.

Według wszystkich badań zajmujących się analizą upodobań, mężczyźni nadmiernie „napakowani” budzą w kobietach więcej obaw, niż pociągu i poczucia bezpieczeństwa.

Ubiór mężczyzny – dres to za mało

Poza dbałością o stan ciała, zapach i wygląd włosów konieczne jest zadbanie o swój wygląd, bowiem kobiety lubią mężczyzn, którzy dobrze się ubierają.

W domu nie ma potrzeby być eleganckim, jeśli jednak wychodzisz na miasto, idziesz do pracy, a chcesz budzić zainteresowanie płci przeciwnej, pomyśl co na siebie zakładasz.

Niekoniecznie musisz wystąpić w garniturze (chociaż kobiety uwielbiają, kiedy mężczyźni je noszą), lecz pamiętaj, że strój powinien być dopasowany do warunków fizycznych, podkreślający walory fizyczne, maskujący mankamenty.

Istotna jest również umiejętność dopasowania ubrania do okazji, więc jeżeli na pierwszą randkę planujesz przyjść w dresie, prawdopodobnie znajomość nie rozwinie się bardziej.

Pasja mężczyzny – prawdziwy afrodyzjak

Wygląd zewnętrzny to jedno, bardzo ważne jest to, co mężczyzna prezentuje sobą umysłowo, co myśli, jak myśli oraz czy ma pasję.

Pasja jest bowiem prawdziwym afrodyzjakiem i kobiety kochają, kiedy mężczyzna posiada zainteresowania, którym poświęca czas. Jest to dla nich znak, że trafiły na kogoś interesującego.

Tak naprawdę nie jest istotne jaką pasję ma mężczyzna, niekoniecznie musi być zbieżna z tym, czym interesuje się kobieta, ważne, aby była.

To dostarcza tematów do rozmów, staje się punktem wyjścia do bliższej znajomości.

Humor i wrażliwość

Kobiety kochają mężczyzn, którzy mają poczucie humoru, a także są wrażliwy.

Duże poczucie humoru, umiejętność rozśmieszania to cecha bardzo pociągająca oraz wiązana z inteligencją. Nie jest tajemnicą, że większość pań woli mężczyzn inteligentnych i jest to dla nich ważniejsze od cech fizycznych, które są przemijające.

Jednocześnie w parze z humorem powinna wędrować wrażliwość.

Nie oznacza to, że mężczyzna ma wzruszać się na wszystkich filmach, płakać słuchając piosenek itp.

Dotyczy to bardziej wyrażania uczuć, znajomości swoich emocji, współodczuwania emocji innych oraz świadomości, że mężczyźni też płaczą.

Wbrew obiegowej opinii kobiety nie kochają mężczyzn typu macho, lecz wolą wrażliwych, dojrzałych mężczyzn, którzy nikogo nie udają.

Dobre wychowanie – męska zaleta

Mężczyźni często czują się zagubieni, ponieważ obecnie nie każda kobieta chce być całowana w rękę (większość tego nie lubi i nie życzy sobie), nie chce aby otwierano jej drzwi.

Jednak to nie oznacza, że marzą o kimś, kto nie potrafi zachować się dobrze w stosunku do drugiego człowieka.

Dobre wychowanie jest zawsze w cenie i oznacza szacunek, słuchanie, akceptację odmiennego zdania, a obok tego kobiety nie przechodzą obojętnie.

Mężczyzna gotujący

Kolejną zaskakującą cechą, którą kobiety kochają u mężczyzn jest umiejętność gotowania.

Nie jest to wymóg, nie każdy jest mistrzem patelni, jednak panowie, którzy sprawnie poruszają się w kuchni i potrafią zaserwować do łóżka coś więcej, niż kanapki zawsze są doceniani.

Zabierając kobietę do miłej knajpki na pewno sprawisz jej przyjemność, lecz zapraszając na samodzielnie przygotowaną kolację, zyskasz większe uznanie.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij  TUTAJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.