Łuszczyca pospolita to uciążliwa choroba, na którą cierpi ok. 2-4 procent ludzi na świecie. Nieprzyjemne i nieestetyczne dolegliwości tego schorzenia uprzykrzają życie kobietom i mężczyznom, młodszym i starszym. Jej leczenie nie jest proste, a pojawiające się co jakiś czas nowe leki niekoniecznie dobrze radzą sobie z objawami, a przy tym często rujnują zdrowie pacjenta. Niedocenianym, naturalnym remedium na łuszczycę jest Kolagen Morski, którego skuteczne działanie potwierdzają sami chorzy.

Zmora srebrnych łusek

Łuszczyca zwykła (łac. psoriasis vulgaris) – inaczej łuszczyca pospolita stanowi około 80-90 procent wszystkich przypadków łuszczycy.

Pierwszy raz z objawami tej choroby skóry zetknięto się już w czasach starożytnej Grecji (stąd też łacińska nazwa pochodząca od greckiego słowa psora, czyli łuska).

łuszczyca.jpg
Łuszczyca foto.123rf.com

Pierwsze plackowate, czerwone u podstawy zmiany skórne pokryte srebrnymi łuskami pojawiają się niespodziewanie, zwykle między 10. a 40. rokiem życia pacjenta.

Powiększające się zaczerwienienia tworzą różnej wielkości stany zapalne skóry i nadmierne rozmnażanie się komórek naskórka.

Łuszczące się skupiska dotykają najbardziej powierzchniowej warstwy skóry, w miejscach, gdzie jest ona szczególnie wrażliwa – przede wszystkim na kolanach, łokciach i owłosionej skórze głowy.

Dlaczego ja?

To pytanie często zadają chorzy na łuszczycę.

Dlaczego to właśnie mnie spotkała ta choroba?

Czym zawiniłam / zawiniłem, że muszę zmagać się z tak nieprzyjemnym, uciążliwym i nieestetycznym schorzeniem?

I nie ma się co dziwić tym pytaniom, gdyż łuszczyca, szczególnie dla młodych osób jest problematyczną chorobą, odbijającą się negatywnie nie tylko na ich zdrowiu fizycznym, ale i psychicznym.

Nieestetyczne zmiany skórne często stanowią blokadę przed bliskimi, intymnymi kontaktami z innymi osobami, są podstawą napiętnowania i wstydu przed pokazywaniem nagiego ciała na plaży, wizytą w SPA, u fryzjera itd.

łuszczyca-kolagen.jpg
Łuszczyca foto.depositphotos.com

Problem ten jest tym bardziej uciążliwy, gdy źle wyedukowane społeczeństwo żyje w błędnym przekonaniu, że łuszczyca jest chorobą, którą można się zarazić.

Otóż uświadamiamy i uspokajamy – NIE! Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną i zdrowemu człowiekowi nie zagraża ŻADNE niebezpieczeństwo podczas kontaktu z chorym.

Teorii na temat tego, dlaczego jednych dotyka łuszczyca, a innych nie jest wiele.

W 30% przypadków choroba ta występuje rodzinnie, co oznacza, że ma podłoże genetyczne.

Często też przypadkowo łuszczyca po raz pierwszy ujawnia się lub zaostrza swe objawy podczas przyjmowania niektórych leków np. betablokerów stosowanych w kardiologii lub preparatów litu zalecanych w leczeniu depresji.

Łuszczyca może dać o sobie znać także w czasie chorób takich jak zapalenie górnych dróg oddechowych, angina, ropne stany zapalne i różnego typu infekcje bakteryjne.

Kolagen Morski remedium na łuszczycę

Leczenie łuszczycy nie należy do prostych i tak naprawdę nie ma leków, które mogłyby zagwarantować choremu całkowity powrót do zdrowia i brak nawrotów choroby.

Nie zmienia to jednak faktu, że łuszczycy nie wolno się bać, ani jej lekceważyć.

Pomimo że każdy przypadek jest inny, to i tak nawet najcięższe zmiany skórne w łuszczycy pospolitej można usunąć i złagodzić objawy choroby.

Niedocenianym jeszcze na szeroką skalę preparatem jest w tym przypadku Kolagen Morski PEPTIDE 2100 firmy Zarapharm.

kolagen-morski-peptide2000.jpg
Kolagen morski PEPTIDE 2000 od Zarapharm

Odkąd producent współpracuje ze Stowarzyszeniem Chorych na Łuszczycę w Sosnowcu, odnotowano liczne przypadki bardzo widocznej poprawy stany skóry u chorych na łuszczycę już po 4 miesiącach suplementacji (u 6 na 10 badanych osób zauważono od 30% do 60% zniwelowanych obrzęków i widoczne wzmocnienie skóry).

W czym tkwi sekret skuteczności kolagenu w łagodzeniu objawów łuszczycy?

Otóż Kolagen Morski PEPTIDE 2100 działa poprzez wyjątkowe RNA ryby dorsza i innych ryb oceanicznych.

Dzięki właściwościom regenerującym skórę i regulującym wewnętrzne procesy fizjologiczne Kolagen Morski stanowczo łagodzi objawy chorobowe, niweluje obrzęki i zaczerwienienie, wzmacnia skórę, pomaga w regeneracji naskórka oraz zmniejsza świąd, sprawiając, że samo schorzenie staje się nieco mniej uciążliwe dla pacjenta.

pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 01.01.2018
pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 22.01.2018
pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 12.02.2018.

 

pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 19.03.2018
pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 09.04.2018
pacjent-łuszczyca.jpg
Pacjent z łuszczycą – badania własne Zarapharm – stan na 24.06..2018

 

 

 

 

 

 

 

Niektórzy pacjenci, którzy podjęli się suplementacji Kolagenem Morskim PEPTIDE 2100, zgłaszali pierwsze widoczne oznaki poprawy stanu zdrowia już po 14 dniach stosowania, wypijając 1 saszetkę bezzapachowego kolagenu dziennie.

Inni widzieli poprawę dopiero po 6 miesiącach przy stosowaniu 2 saszetek dziennie.

Zauważono wtedy, że skuteczna dawka Kolagenu Morskiego powinna uwzględniać wagę pacjenta (im większa waga, tym większa dawka).

Co ważne, kolagen jest mocą leczniczą samą w sobie, ponieważ przy wspólnym stosowaniu suplementacji wraz z biologicznym leczeniem nie odnotowano poprawy.

Niemniej jednak pełna, skuteczna kuracja kolagenowa w większości przypadków powinna trwać minimum 3-4 miesiące i jak twierdzą sami pacjenci, którzy ją przeszli – NAPRAWDĘ WARTO!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.