MEDIALNA PROPAGANDA – LUDZIE UMIERAJĄ Z KORONAWIRUSEM, ALE NIE NA KORONAWIRUSA!

Koronawirusowa „epidemia” jest bardzo nagłaśniana we Włoszech, szpitale są przeciążone i jest nałożona ogólnokrajowa blokada. Eksperci są również zaniepokojeni pozornie wysokim wskaźnikiem śmiertelności, przy czym liczba ofiar śmiertelnych przewyższa całkowitą liczbę zgłoszonych w Chinach.

Z 47 000 osób, które podobno miały koronowirusawe Włoszech, zmarło 4032.

Dla porównania Chiny mają prawie dwa razy więcej przypadków, 81 250, ale tylko  3253 ofiar śmiertelnych.

Oznacza to, że około 8 procent potwierdzonych pacjentów z koronawirusem zmarło we Włoszech, w porównaniu do czterech procent w Chinach. Na przykładzie Niemiec, które do tej pory zidentyfikowały 13 000 przypadków i 42 zgony, mają wskaźnik śmiertelności wynoszący  zaledwie 0,3%.

Skąd więc ta różnica?

Według prof. Waltera Ricciardi doradcy naukowego włoskiego ministra zdrowia, śmiertelność w tym kraju jest znacznie wyższa ze względu na dane demograficzne-kraj ma drugą najstarszą populację na świecie-oraz sposób, w jaki szpitale rejestrują zgony.

fot. https://www.telegraph.co.uk/

„Wiek naszych pacjentów w szpitalach jest znacznie starszy-średnia wynosi 67 lat, podczas gdy w Chinach 46 lat” – mówi prof. Ricciardi.

Zasadniczo rozkład wieku naszych pacjentów jest ściśnięty do starszego wieku, co ma znaczny wpływ na zwiększenie śmiertelności”.

Badanie przeprowadzone w tym tygodniu w JAMA wykazało, że prawie 40 procent zakażeń i 87 procent zgonów w tym kraju dotyczyło pacjentów w wieku powyżej 70 lat.

Większość z tej grupy wiekowej mogą potrzebować wzmożonej opieki szpitalnej-w tym 80 procent 80-latków

Prof. Ricciardi dodał, że śmiertelność we Włoszech może również wydawać się wysoka z powodu tego, w jaki sposób lekarze rejestrują ofiary śmiertelne.

Sposób, w jaki kodujemy zgony w naszym kraju, jest
bardzo nieprecyzyjny w tym sensie, gdyż uważa się, że wszyscy ludzie, którzy umierają w szpitalach z koronawirusem, umierają z powodu koronawirusa!

…a to NIEPRAWDA!!

„Po ponownej ocenie przeprowadzonej przez National Institute of Health tylko 12 procent aktów zgonu wykazało bezpośredni związek przyczynowy z koronawirusem, a 88 procent zmarłych pacjentów miało przynajmniej jedną chorobę przedwczesną-wielu po dwie lub trzy, ” powiedział Prof. Ricciardi

Inni eksperci wyrazili również sceptycyzm co do dostępnych danych. Martin McKee, profesor europejskiego zdrowia publicznego w London School of Hygiene and Tropical Medicine, mówi, że kraje nie mają jeszcze dokładnych statystyk, ile mają łagodnych infekcji nie powiązanych z koronawirusem.

„Jest za wcześnie, aby dokonać porównania w całej Europie” – mówi. „Nie prowadzimy szczegółowej inwigilacji całej populacji i nie wiemy, ilu bezobjawowych ludzi ją rozprzestrzenia”.

Prof. McKee dodaje, że testy nie są obecnie spójne w Europie i na świecie.

„W Niemczech nadzór epidemiologiczny jest trudniejszy-po prostu ze względu na złożoność pracy w kraju związkowym i dlatego, że zdrowie publiczne jest zorganizowane bardziej na poziomie lokalnym”.

Eksperci twierdzą, że istnieją inne czynniki, które mogły przyczynić się do śmiertelnych ofiar we Włoszech. Obejmuje to wysoki wskaźnik palenia i zanieczyszczenia-większość zgonów miała miejsce w północnym regionie Lombardii, który słynie ze złej jakości powietrza.

Nie ulega też wątpliwości, że niektóre części włoskiego systemu opieki zdrowotnej zostały przytłoczone falą pacjentów z koronawirusem i walczą o przetrwanie.

„Lekarze we Włoszech nie mieli do czynienia z jednym lub dwoma pacjentami objętymi opieką … ale do 1200”, mówi dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu ratownictwa medycznego w Światowej Organizacji Zdrowia. „Fakt, że oszczędzają tak wielu, sam w sobie jest małym cudem”.

Presja ta prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ więcej pracowników opieki zdrowotnej jest zarażonych i musi się izolować – już 2000 osób zachorowało na wirusa we Włoszech.

JAK OGŁOSZONO ŚWIATU „PANDEMIĘ” KORONAWIRUSA I WYPRANO MÓZGI MILIARDÓW LUDZI?

CHINY, 5G I KORONAWIRUS – ELEMENTY UKŁADANKI ŁĄCZĄ SIĘ W CAŁOŚĆ

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=F0jONp1GFW8&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=CcXnvpCmroE&feature=emb_logo