LEWATYWA Z KAWY – UWOLNIJ JELITA I WĄTROBĘ Z TOKSYN

Lewatywa z kawy jest niesłusznie zaniechaną terapią, która była kluczowym narzędziem pozwalającym oczyścić jelita w wielu kulturach na całym świecie. Organiczne nasiona kawy na potrzeby oczyszczenia jelit pierwotnie wykorzystywali  starożytni Egipcjanie, Hindusi, Grecy, Rzymianie, Chińczycy i Sumerowie. Dziś medycyna naturalna także wie, że taka forma lewatywy daje  wiele bardzo zadowalających efektów zdrowotnych.

Lewatywa = podstawa zdrowia

Już w starożytności używano lewatywy jako techniki oczyszczającej organizm i przywracającej zdrowie.

Zapiski znad Morza Czarnego, których pochodzenie datuje się na okres wczesnego chrześcijaństwa, szczegółowo opisują istotną rolę, jaką lewatywa odgrywa w utrzymaniu dobrego zdrowia.

W Stanach Zjednoczonych aż do XX wieku lewatywy były uważane za jeden z najważniejszych czynników zdrowego trybu życia.

Słynny dr Kellogg donosił w 1917 r. w „Almanachu Medycyny Amerykańskiej”, że ponad 40 000 przypadków osób z zaburzeniami układu trawiennego polepszyło swój stan zdrowia dzięki użyciu surowej diety, ćwiczeń oraz lewatywy.

lewatywa.jpg
foto.123rf.com

Życie w XXI wieku okazało się dużym wyzwaniem dla naszych jelit.

Jesteśmy wystawieni na działanie chlorowanej i fluoryzowanej wody, chemikaliów i antybiotyków.

Przetworzone jedzenie często ciężko się trawi, w rezultacie czego jego resztki mogą osadzać się na ściankach jelit, prowadząc do utworzenia toksycznych odpadów w jelitach.

Bardzo trudno je usunąć, a jednocześnie ograniczają ilość odchodów, jakie mogą wydostać się poprzez jelita i dostarczają doskonałego środowiska dla rozwoju pasożytów.

Kiedy jedzenie znajduje się w jelicie i zaczyna gnić, wyzwala toksyny, które następnie z jelita przedostają się do układu krwionośnego.

Jelito robi co może by oczyścić układ krwionośny, ale przedłużone uwalnianie toksyn mocno obciąża organizm.

Ostatecznie, kiedy ciało gromadzi zbyt wiele toksyn, których następnie nie może usunąć, dochodzi do powstania stanu chorobowego.

Korzyści płynące z terapii lewatywą

Terapie oparte na lewatywie pozwalają usunąć toksyczne naloty śluzu powstałe w jelicie, a także pozbyć się pasożytów.

Polepszają również perystaltykę jelit i częstotliwość zdrowych ruchów jelit.

Kawa dodana do lewatywy zapewnia więcej korzyści niż typowa, oparta na zwykłej wodzie terapia lewatywą, ponieważ pobudza jelito do produkcji glutationu.

Glutation jest doskonały antyoksydantem i pomaga chronić wewnątrzkomórkowe DNA oraz eliminować toksyny znajdujące się wewnątrz komórek.

lewatywa.jpg
foto.123rf.com

Badania wykazały, że zielone ziarna kawy zwiększyły produkcję glutationu aż o 600% w jelicie dużym i 700% w jelicie małym.

Lewatywa jest najsilniejszym sposobem uzyskania tych doskonałych wyników, ponieważ enzymy układu trawienia nie wchodzą w interakcję ze składnikami odżywczymi aż do czasu, kiedy dotrą do jelita.

Lewatywy z kawy są znane ze swoich leczniczych właściwości w przypadkach kamieni żółciowych, zapalenia pęcherzyka żółciowego, problemów układu trawienia, chorób wątroby, jelit, osłabienia, chorób autoimmunologicznych i innych.

Lewatywa z kawy – jak ją wykonać?

Do przygotowania roztworu z kawy używamy tylko dobrej jakości wody – najlepiej źródlanej lub przefiltrowanej, która przed zaparzeniem kawy została już raz przegotowana i wystudzona.

Do garnka pojemności 3 litrów wlewamy 2 litry wody, zagotowujemy i wsypujemy 15 łyżek organicznej, świeżo zmielonej kawy.

lewatywa-kawa.jpg
foto.123rf.com

Całość gotujemy przez 3-5 min, następnie przykrywamy pokrywką i odstawiamy na 15 min.

Roztwór przecedzamy przez gazę lub lnianą ściereczkę, studzimy i dzielimy na 5 równych porcji.

Jeżeli porcje są mniejsze niż 250 ml, to dolewamy do nich przegotowaną, wystudzoną wodę.

Tak przygotowany, gotowy roztwór można aplikować doodbytniczo za pomocą gruszki, ale lepsze efekty przynoszą wlewy pod własnym ciśnieniem z użyciem specjalnych zestawów do lewatywy.

Wówczas pozwalamy kawie spokojnie wpływać do jelita, gdzie powinna przebywać nie krócej niż 12-15 minut (najlepiej przez te kilkanaście minut leżeć na prawym boku).

Powstały płyn należy trzymać w jelitach właśnie nie krócej niż te 12-15 minut, ponieważ w tym czasie krew przepływa przez wątrobę średnio 3-5 razy.

Osoby z przewlekłymi chorobami powinny robić lewatywy z kawy nawet co 2 godziny, w tym także w nocy.

W pozostałych przypadkach zaleca się robienie jej 4-5 razy dziennie, w przypadku dużego zanieczyszczenia organizmu przynajmniej jednej w tygodniu do całkowitego oczyszczenia jelita z wszelkich toksyn zebranych w dłuższym okresie.

Osoby z wysoką wrażliwością jelita na zakończenie zabiegów mogą zaaplikować do odbytnicy 50 ml oleju lnianego.

W czasie terapii może wystąpić delikatna biegunka lub odwodnienie, należy zatem w jej trakcie pić dużo herbaty rumiankowej i soków owocowych (minimum 2 litry płynów).

Czytaj także: KAWA ROZPUSZCZALNA – PSEUDO KAWA Z RAKOTWÓRCZYM ZWIĄZKIEM

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.