MĘSKOŚĆ WEDŁUG WIMA HOFA

To nie jest wpis „tylko dla facetów”. Kobiety malują swoje obrazy mężczyzny; jaki to on powinien być, czemu facet ma lepiej ze względu na uprzywilejowaną pozycją we wciąż patriarchalnie zdominowanym świecie, czemu ma gorzej, z racji swojej gruboskórnej, nastawionej na cele, konstrukcji psycho-emocjonalnej, itd.

Z pewnością nie ma jednej gotowe recepty na idealnego mężczyznę i tak samo nie ma faceta, który by uosabiał wszystkie męskie cnoty.

Męskość jest obrazem malowanym szerokim pędzlem, w którym z szacunkiem zapraszanych jest wiele odcieni z palety barw.

Czuję natomiast, że to bezpretensjonalni, autentyczni mężczyźni-wojownicy pokazują najlepiej, osobistym przykładem, na czym „to coś” polega.

Wiem, bo na mojej drodze wzrastania, jednymi z najbardziej transformujących doświadczeń, były te przeżyte w towarzystwie Wima Hofa.

Dosłownie zaraziły mnie męskimi jakościami i po dziś dzień przypominają – upadnij, wstań, idź, bądź szczery i pokazuj światu swoje autentyczne oblicze.

Więc cały czas jestem w drodze, wiem, że wielu lekcji wciąż uparcie nie przerabiam, a pewnie wielu wciąż nie dostrzegam.

Ale do rzeczy

„Myślę, że męskość jest najlepiej testowana, poprzez to, jak bardzo potrafi obdarowywać miłością.

Mężczyzna, okazując miłość w kontaktach z innymi, staje się strażnikiem emocji i wrażliwości.

To dokładnie znaczy być prawdziwym mężczyzną!”

Wim Hof

Jedyny w swoim rodzaju Iceman – o prymacie miłości w ucieleśnianiu męskiej ekspresji.⁣

Jeśli znasz historię Wima Hofa i to jaką przebył drogę, to wiesz, że u podstaw niesamowitych metod oddychania i „nadludzkich” zdolności, leży jego głęboka miłość do życia, ludzi i świata.⁣

Wierzę, że aby uosabiać zdrową i harmonijną miłość, mężczyzna musi wyewoluować poza psychologiczne struktury słabego chłopca i zbudować solidne podstawy męskości.

Wzrastając poza ramy psychologii chłopca, prawdziwy mężczyzna zaczyna czerpać z mocy miłości rodzącej się w sercu.

Chodzi o siłę serca, równoważoną mądrością i wyrażającą się we wszystkich obszarach życia.

Taki mężczyzna jest pewien tego, kim jest – dlatego potrafi być delikatny i wrażliwy zarówno w stosunku do kobiet, jak i mężczyzn, jednocześnie zachowując moc swojej obecności.

Miękkość nie oznacza, że ​​jest on popychadłem, ani że można nim manipulować.⁣

Mężczyzna kierujący się miłością jest skupiony na tym, co naprawdę ważne.

Nie działa pod wpływem pochlebstw czy sentymentów.

Jest zdolny do zdecydowanych, a nawet brutalnych działań, aby chronić siebie i innych przed krzywdą.⁣⁣
⁣⁣
Dojrzały psychicznie mężczyzna również nie obwinia innych za swoje niedociągnięcia, ani nie usprawiedliwia swojego cienia.

Jest szczery w kwestii obszarów rozwoju charakteru, potrafi przepraszać i szuka okazji by szlifować swoje „szorstkie kanty”, na drodze stawania się lepszym człowiekiem.

Chłopcy obwiniają innych za to, co jest złe w ich życiu.

Mężczyźni biorą odpowiedzialność za działania i za bycie tam, gdzie coś trzeba naprawić.

W ten sposób mężczyzna, naprawiając rzeczy we własnym życiu, wspiera także innych, czy to w rodzinach, czy społecznościach.⁣
⁣⁣
Mężczyzna, który jest zakorzeniony w miłości, pielęgnuje związek ze swoim wewnętrznym sacrum, przyjmuje swoją pierwotną naturę i czerpie siłę ze swojego zadedykowania.

Nie czeka na aprobatę czy poklask innych, aby urzeczywistniać wizję swojego serca.⁣

Posuwając się krok po kroku do przodu, mężczyzna jest twórczy w procesie osiągania swoich celów, wznosząc innych swoją energią serca.

Tym różni się od osoby tkwiącej w kompleksie chłopca, który ocenia swoją wartość przez porównywanie z innymi, czy wręcz stawia się w poczuciu konieczności umniejszania innych.
⁣⁣
I rzecz ostatnia, choć nie mniej ważna – prawda jest taka, że ​​wszyscy zaczynaliśmy jako chłopcy.

Jeśli zatem jesteśmy mężczyznami przejawiającymi kompleks chłopca, to liczy się to, czy to dostrzegamy i jesteśmy też gotowi wziąć odpowiedzialność za swój rozwój.

Jeśli tak, to już przechodzimy od psychologii chłopca do psychologii mężczyzny.

Ewolucja od wieku chłopięcego do męskości wymaga odwagi, dyscypliny, woli, intencji i czasu.

Zwłaszcza w nowoczesnym, zubożałym, pato-patriarchalnym społeczeństwie, które nie daje okazji, nie przygotowuje i nie inicjuje chłopców do bycia mężczyznami, a wręcz odwrotnie, kaleczy i blokuje rozwój męskości.

Mężczyzno! Bądź tutaj i bądź razem z innymi mężczyznami.

Bądź, by tworzyć oraz trzymać przestrzeń dla uzdrowienia i przemiany okaleczonych ludzi w kompletne jednostki, a kompletne jednostki w spójnych oraz harmonijnych – kochanków, wojowników, mistyków i suwerenów o wielkich sercach, których potrzebuje ten świat.

Powstańcie bracia, jesteśmy by się wspierać!

⇒ Czytaj także: WIM HOF – CZŁOWIEK LODU I JEGO METODA KONTROLI CIAŁA

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.