414 TYS. POLAKÓW ZMARŁO W 2018 ROKU – TAK ŹLE NIE BYŁO OD CZASÓW WOJNY!

414 tys. Polaków – tyle osób według danych Głównego Urzędu Statystycznego zginęło w 2018 roku. Tak złych danych nie było od czasu zakończenia II wojny światowej. Co więcej, tak duża śmiertelność wykorzystywana dopiero za kilkanaście lat. Co się stało? Dlaczego Polacy masowo wymierają?

Niechlubny rekord

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że ​​w 2018 roku zmarło 414 tysięcy mieszkańców Polski, a to oznacza wzrost o 3 proc. w stosunku do roku 2017.

GUS przewidywał zakończenie w 2032 roku.

Zdaniem zaawansowanych wzrost liczby zgonów o 1-2 proc. jest naturalny i odpowiada za niego najprawdopodobniej starzenie się społeczeństwem, każdy wyższy to już powód do niepokoju.

Wśród osób zmarłych w 2018 r. mężczyźni stanowili prawie 52 proc., a mediana wieku zmarłych wyniosła 77 lat (dla mężczyzn 71 lat, dla kobiet 83 lata).

Częściej umierali mieszkania mieszkania miast niż wsi.

Optymizmem nie napawają też dane dotyczące liczby urodzeń.

W 2018 roku urodziło się 388 tys. dzieci, czyli o 3,5 proc. mniej niż w 2017 roku.

Polacy nie dbają o zdrowie

GUS nie udostępnia danych o przyczynach śmierci w 2018 roku, ale z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny „Sytuacja zdrowotna ludności Polski” obejmuje, że Polacy nie dbają o zdrowie.

Stosowane przez osoby niepełnosprawne, które są najczęściej używane w paleniu tytoniu , nieprawidłowa dieta i wysokie ciśnienie krwi, które wiążą się z nieprzestrzeganiem zaleceń lekarzy.

W poprzednich latach 2000-2017 podstawowymi przyczynami zgonów były choroby układu krążenia i choroby nowotworowe – obie grupy ok. 70 proc. wszystkich zgonów.

Jak wiadomo choroby, często są właśnie z niedbaniem o zdrowie.

JAK OGŁOSZONO ŚWIATU „PANDEMIĘ” KORONAWIRUSA I WYPRANO MÓZGI MILIARDÓW LUDZI?

CHINY, 5G I KORONAWIRUS – ELEMENTY UKŁADANKI ŁĄCZĄ SIĘ W CAŁOŚĆ

⇒ Czytaj także: POLACY! JESTEŚMY ZATRUCI METALAMI CIĘŻKIMI – ALARMUJĄ SZCZECIŃSCY NAUKOWCY

PORTAL WSPARCIE NIEZALEŻNYCH I

* Niebieską czcionką zaznaczono listęniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów dotyczących tematycznie.