POLACY! JESTEŚMY ZATRUCI METALAMI CIĘŻKIMI – ALARMUJĄ SZCZECIŃSCY NAUKOWCY

Naukowcy ze szczecińskiego Zakładu Genetyki i Patomorfologii PUM oraz z laboratorium grupy Read-Gene S.A. twierdzą, że organizmy ponad połowy Polaków są zatrute metalami ciężkimi. Ołów, kadm i rtęć – to one potajemnie „siedzą” w naszych ciałach i bezwzględnie niszczą nasze zdrowie.

Badania naukowe

W 2016 roku profesor Jan Lubiński wraz z zespołem badaczy w Zakładzie Genetyki i Patomorfologii PUM w Szczecinie oraz w laboratorium Read-Gene S.A. przeprowadzili badanie pacjentek będących pod opieką tegoż zakładu.

Jak twierdzili sami naukowcy to, co udało im się ustalić, jest prawdziwym przełomem w kilkudziesięcioletniej pracy ośrodka.

Ustalono, że blisko 97,5% wszystkich zachorowań na raka u kobiet powstała u tych, które były zatrute metalami ciężkimi.

Tych, u których nie zdiagnozowano choroby nowotworowej, ale u których stężenie metali ciężkich było poza normą, było 158.

Zdrowych i niezatrutych kobiet było zaledwie 28.

Ołów, kadm i spółka

Doktorant profesora Lubińskiego, Wojciech Marciniak ustalił, że na 76 chorych na raka pacjentek aż 74 miało w organizmie zbyt wysokie stężenie ołowiu, kadmu i rtęci.

Połowa kobiet, u których zdiagnozowano zbyt wysokie stężenie metali ciężkich, była zatruta ołowiem, pochodzącym ze środowiska i akumulowanym w jedzeniu np. w marchwi i ziarnach słonecznika.

U 30% występował kadm, najczęściej u palących papierosy.

U co piątej kobiety wykryto obecność rtęci, która w śladowych ilościach bardzo często występuje w kosmetykach, rybach i owocach morza.

Metale ciężkie i rak

Profesor Lubiński podkreśla, że zatrucie metalami ciężkimi o 6,5 razy zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Na podstawie ogłoszonych badań, twierdzi również, że ponad połowa Polaków jest zatruta metalami ciężkimi, dlatego też tak ważne jest odtruwanie organizmu.

Ze swojej strony polecamy:

  • Protokół chelatacji Cutlera, który jest najbezpieczniejszą metodą oczyszczania organizmu z metali ciężkich, w tym przede wszystkim z niebezpiecznej rtęci. Można go bezpiecznie stosować także u dzieci. Więcej o tej metodzie – TUTAJ.
  • Zielony magnes, czyli napój, który jest bardzo prosty w przygotowaniu i który silnie usuwa z organizmu nagromadzone w nim toksyny oraz metale ciężkie. Przepis znajdziecie – TUTAJ.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://youtu.be/KEL2BRdoOks

https://www.youtube.com/watch?v=Oujnp9gwJdA