METALE CIĘŻKIE – ŚPIESZ SIĘ WYELIMINOWAĆ JE Z ORGANIZMU

Metale ciężkie są dla nas szkodliwe – to fakt. Stopniowo zatruwają nasz organizm – to również fakt. Codziennie mamy z nimi styczność – to też fakt. Nie da się ich ograniczyć ani usunąć z organizmu – to już mit, z którym pokażemy Wam jak walczyć. Przedstawiamy proste, ale skuteczne sposoby detoksykacji, które pozwolą usunąć te szkodliwe składniki z organizmu.

Metale ciężkie, czyli poznaj swojego wroga

Metale ciężkie to pierwiastki chemiczne, które stanowią integralną część wszystkiego, wręcz całego stworzenia.

Niektóre z nich w formie nieprzetworzonej, jak np. miedź w warzywach są zbawienne dla naszego zdrowia.

Problem pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia z nieorganiczną formą pierwiastków takich jak miedź, żelazo, kobalt, mangan, rtęć, cynk, glin, ołów, arsen, kadm, tal, nikiel itp.

Te gromadzone w komórkach organizmu i jego narządach wewnętrznych są bardzo trudne do metabolizowania, w konsekwencji czego stopniowo zatruwają organizm, przekraczają granice normy i powodują wiele problemów zdrowotnych.

detox.jpg
fot.123rf.com

Jakich? W przypadku zatrucia organizmu metalami ciężkimi, można mówić o częstych bólach głowy, migrenach, odczuwaniu ogólnego osłabienia, drżeniu mięśni, alergiach, częstych niestrawnościach oraz arytmii serca.

W cięższych przypadkach dochodzi do chorób autoimmunologicznych, zapaleń stawów, schorzeń nerek i wątroby, choroby Parkinsona lub Alzheimera, zaburzeń pracy układu nerwowego, zaburzeń endokrynologicznych, opóźnień rozwoju płodu, autyzmu i powstawania nowotworów.

Wśród najpowszechniejszych źródeł metali ciężkich, na które narażony w bezpośredni lub pośredni sposób jest człowiek, wymienia się m.in.: żywność w tym naszpikowane pestycydami owoce, warzywa, skażone ryby, kosmetyki, dodatki do żywności, tytoń, lekarstwa i szczepionki, instalacje wodociągowe, stłuczone termometry rtęciowe i żarówki energooszczędne, narzędzia kuchenne, czy też plomby amalgamatowe.

Nie ryzykuj = ograniczaj!

Podstawa walki z usuwaniem metali ciężkich z organizmu polega na zmniejszaniu ryzyka narażenia na nie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od wyeliminowania z diety produktów będących potencjalnym źródłem metali ciężkich.

Należą do nich owoce morza, niektóre ryby, mięso i podroby pochodzące z hodowli o intensywnym charakterze, opryskiwane i nawożone warzywa oraz owoce, a także alkohol, kofeina i przetworzone produkty spożywcze.

Warto zainwestować także w odpowiedni system filtracji wody, np. naturalne oczyszczanie metodą szungitową oraz zakup nowych akcesoriów gospodarstwa domowego.

filtry-do-wody.jpg
fot.depositphotos.com

Osoby, które w pracy mają kontakt z metalami ciężkimi, muszą pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń i zadbaniu o ich prawidłową wentylację.

Z kolei palacze powinni raz na zawsze powiedzieć do widzenia nałogowi.

Dym papierosowy to mieszanka substancji smolistych i toksycznych, w tym przede wszystkim szkodliwego kadmu.

Działaj = walcz!

Oprócz ograniczania kontaktu z metalami ciężkimi warto postawić na walkę z nimi skupioną przede wszystkim na detoksykacji organizmu.

Do tego celu doskonale sprawdzą się proste, ale skuteczne sposoby oraz naturalne antidota na obecność metali ciężkich i innych toksycznych zanieczyszczeń.

Kolendra – doskonale oczyszcza organizm z metali ciężkich, a zwłaszcza ze zgromadzonej w tkankach i komórkach rtęci.

Detoksykacja kolendrą wymaga wytrwałości.

Należy spożywać ją codziennie przez okres 3-6 tygodni w postaci świeżej jako dodatek do posiłków, pesto, dipu lub herbatki (1 łyżka świeżych liści na 250 ml wody; zaparzać przez 15 minut).

Algi słodkowodne, Chlorella i Spirulina – znane są ze swych właściwości odtruwających organizm.

Chlorella zawdzięcza te umiejętności obecnemu w niej chlorofilowi, który ułatwia usuwanie kadmu, ołowiu i rtęci z organizmu oraz glutationowi.

Natomiast Spirulina świetnie radzi sobie w odtruwaniu organizmu z ołowiu.

Błonnik i selen – dieta odtruwająca organizm powinna zawierać ze spożywaniem pokarmów bogatych m.in. w błonnik i selen oraz witaminę C, magnez i cynk, których niedobór może mieć bezpośredni związek ze zwiększeniem przyswajania metali ciężkich.

Dlatego też warto wzbogacić codzienne posiłki o produkty z dużą zawartością błonnika, np. brokuły, jarmuż, kalafior lub jego suplementację.

Błonnik doskonale wiąże toksyny i pomaga usunąć je z organizmu.

Z kolei selen idealnie niweluje toksyczne działanie rtęci, srebra, kadmu i talu.

Pierwiastek ten dostarczymy do organizmu, spożywając m.in. jajka, cebulę, brokuły, orzechy brazylijskie lub po prostu drożdże.

Czosnekjest nie tylko naturalnym antybiotykiem, ale i świetnym lekarstwem pozwalającym oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich.

Dobrym sposobem na taką odtrutkę jest kuracja tybetańską nalewką czosnkową polecaną przez profesora Michała Tombaka.

Aktywność fizyczna i sauna – z potem wydalamy toksyny i szkodliwe metale m.in. rtęć, ołów, kadm i arsen.

Sauna na daleką podczerwień, łaźnie parowe, ćwiczenia aerobowe kilka razy w tygodniu lub pojedyncza sesja na rowerze pozwalają aktywować i namnożyć ilość enzymów, które biorą udział w detoksykacji organizmu.

Zeolit ​​DETOX JAVIAbardzo skuteczny preparat testowany zgodnie z najwyższymi standardami wyrobów medycznych (więcej informacji kliknij).

Badania wykazały, że środek ten doskonale radzi sobie z oczyszczaniem organizmu z rtęci, niklu, talu, glinu, antymonu, ołowiu, arsenu, berylu, kadmu i uranu.

Warto pamiętać, że kuracje usuwające metale ciężkie z organizmu wymagają wytrwałości
i regularności w ich stosowaniu.

Jednak ich odpowiedzialne stosowanie pozwala w przeciągu około dwóch miesięcy pozbyć się nawet 80% metali ciężkich i tym samym poprawić samopoczucie oraz zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom i ciężkim chorobom.

SKUTECZNY DETOKSYKACJA Z METALI CIĘŻKICH ZEOLIT DETOX TUTAJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://www.youtube.com/watch?v=JkLjzu98GJI