AMBASADOR IZRAELA PRZY ONZ: BIBLIA TO DOWÓD WŁASNOŚCI PALESTYŃSKIEJ ZIEMI

Ambasador Izraela przy ONZ Danny Danon twierdzi, że Biblia jest dowodem na to, że Izrael ma fundamentalne prawo do zajmowania całej ziemi palestyńskiej. 29 kwietnia 2019 r. podczas sesji specjalnej Rady Bezpieczeństwa ONZ posłużył się Biblią jako aktem własności ziem Izraela.

Obrona Ziemi Świętej

Ambasador Izraela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Danny Danon powiedział podczas specjalnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, że Biblia „potwierdza sprawę żydowskiej własności ziemi Izraela”.

Danon, który przemawiał na forum globalnym w sprawie obrony stanowiska, mówiącego o związku Żydów z Ziemią Świętą, ubrany w czarną jarmułkę cytował fragmenty z Księgi Rodzaju jako dowód związku narodu żydowskiego z ziemią Izraela.

Wskazując na Biblię, stwierdził, że jest ona dowodem własności ich ziemi.

danny-danon-biblia.jpg
Danny Danon podczas wystąpienia.

„Akt” własności

W swoim wystąpieniu ambasador wezwał Palestyńczyków do „zaakceptowania i uznania Żydowskiego Państwa Izrael”.

Zacytował nawet Księgę Rodzaju jako dowód na to, że Izrael jest właścicielem całej Palestyny:

I ustanowię przymierze Moje między Mną a tobą i potomkami twoimi po tobie, według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich.

[…] od Księgi Rodzaju do wyjścia Żydów z Egiptu, od Egiptu do otrzymania Tory na górze Synaj, aż do realizacji Bożego przymierza na świętej ziemi Izraela, Biblia maluje spójny obraz. Cała historia naszego narodu i naszego związku z Eretz Israel [Ziemia Izraela] zaczyna się właśnie tu – mówił dalej z uniesioną w górze Biblią.

Danon podkreślił, że wszystkie religie wywodzące się od Abrahama – judaizm, chrześcijaństwo i islam – zaznaczają związek narodu żydowskiego z Izraelem.

Ponadto uznał, że wina za nieustający konflikt izraelsko-palestyński spoczywa na przywódcach palestyńskich i jego zakończenie trzeba zacząć od uznania tego, że Izrael jest właścicielem całej Palestyny.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.