MEDYCY W NADZWYCZAJNEJ SESJI WS. ZWIĄZKU MIĘDZY CHOROBĄ SERCA A SZCZEPIONKAMI COVID

Urzędnicy ds. zdrowia w USA mają zorganizować nadzwyczajną sesję, aby omówić możliwy związek między niebezpieczną chorobą serca a szczepionką na koronawirusa.

W maju 2021 r. Komitet Doradczy Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ds. Praktyk Szczepień powiedział, że przyjrzał się doniesieniom, że u kilku młodych osób zaszczepionych rozwinęło się zapalenie mięśnia sercowego po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19.

Mimo że ich zdaniem stan ten jest rzadki, to i tak przypadki tej dolegliwości są diagnozowane częściej, niż oczekiwano.

Wobec tego CDC ogłosiło, że 18 czerwca odbędzie się spotkanie specjalistów, gdzie doradcy ds. zdrowia zajmą się przypadkami zapalenia mięśnia sercowego u osób, które przyjęły szczepionki opracowane przez firmę Pfizer i Moderna.

Do tej pory agencja poinformowała, że otrzymała 475 zgłoszeń stanu zaburzeń pracy serca, z których 226 spełnia definicję zapalenia mięśnia sercowego.

Chociaż większość pacjentów wyzdrowiała, 41 osób doświadczyło utrzymujących się objawów, podczas gdy trzech z 15 nadal hospitalizowanych pozostaje na oddziale intensywnej terapii. Do tej pory nie zgłoszono żadnych zgonów.

Skutki uboczne szczepionek występowały najczęściej u osób w wieku 16-24. Większość odczuwała objawy po drugiej dawce szczepionki.

Ostatnio Ministerstwo Zdrowia Tel Awiwu poinformowało, że choroby serca są powiązane ze szczepieniami Covid-19, szczególnie w przypadku młodych mężczyzn.

⇒ Czytaj także: SKUTKI UBOCZNE SZCZEPIONKI COVID-19 MOGĄ BYĆ FATALNE DLA ORGANIZMU – ALARMUJĄ LEKARZE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.