SKUTKI UBOCZNE SZCZEPIONKI COVID-19 MOGĄ BYĆ FATALNE DLA ORGANIZMU – ALARMUJĄ LEKARZE

Skutki uboczne szczepionki Covid-19 mogą sprawić, że osoby ją przyjmujące będą czuły się fatalnie, a potem i tak będą potrzebować drugiej dawki. Duże obawy w tym zakresie mają członkowie amerykańskiego komitetu doradczego CDC ds. praktyk szczepień.

Bezpieczna czy jednak nie?

Komitet doradczy CDC ds. praktyk szczepień spotkał się, aby omówić, czy zalecić stosowanie jakiejkolwiek szczepionki Covid-19, na którą może zezwolić Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

Wolontariusze biorący udział w badaniach szczepionek zgłaszali, że po szczepieniu często odczuwają objawy grypopodobne, a członkowie komitetu stwierdzili, że może to przede wszystkim wpłynąć na chęć ludzi do podjęcia decyzji o zaszczepieniu lub otrzymaniu drugiej dawki szczepionki.

Tymczasem jak wynika z protokołów firmowych koncernu Pfizer, jego szczepionka przeciw koronawirusowi i prawdopodobnie większość innych będzie wymagała przyjęcia dwóch dawek w odstępach kilku tygodni.

Pfizer nie podał informacji na temat skutków ubocznych, ale naukowcy przewidują, że szczepionki Covid-19 spowodują wyczerpujące objawy grypopodobne – w tym bóle ramion, bóle mięśni i gorączkę – które mogą trwać kilka dni i tymczasowo uniemożliwić codzienne funkcjonowanie.

Firma biotechnologiczna Moderna również przedstawiła podsumowanie skutków ubocznych, jakie może wywołać jej szczepionka, informując w komunikacie prasowym o dodatnich tymczasowych wynikach szczepionki.

Szczepionka Moderna, podobnie jak szczepionka firmy Pfizer, jest ponoć skuteczna w ponad 90%.

Obie szczepionki wykorzystują technologię opartą na informacyjnym RNA, a ich pozorny sukces dobrze wróży nowej platformie szczepionek.

Fatalne skutki uboczne

Moderna zauważyła, że ​​jej szczepionka była „ogólnie dobrze tolerowana” i że większość zdarzeń niepożądanych lub skutków ubocznych była łagodna, lub umiarkowana.

Jednak niektórzy uczestnicy badania firmy doświadczyli poważniejszych skutków ubocznych.

Jedynym z poważniejszych skutków ubocznych, który wystąpił po pierwszej dawce szczepionki, był ból w miejscu wstrzyknięcia, zgłaszany przez 2,7% uczestników.

Ludzie biorący udział w badaniu po drugiej dawce zgłaszali następujące objawy:

  • męczenie u 9,7% uczestników,
  • bóle mięśni w 8,9%,
  • bóle stawów w 5,2%,
  • ból głowy w 4,5%,
  • ból w miejscu wstrzyknięcia u 4,1%,
  • zaczerwienienie wokół miejsca wstrzyknięcia w 2%.

Moderna poinformowała, że ​​skutki uboczne były „ogólnie krótkotrwałe”, ale nie podała więcej informacji.

Niemniej lekarze na spotkaniu komitetu CDC wyrazili obawy co do bezpieczeństwa szczepionek przeciw koronawirusowi i podkreślili, że trzeba uświadomić pacjentom, że to nie będzie spacer po parku, bo po jej przyjęciu prawdopodobnie nie będą się czuć wspaniale.

⇒ Czytaj także: WŁOSKI LEKARZ O KŁAMSTWACH COVID-19: „WOLĘ ŚMIERĆ, NIŻ SZCZEPIENIE”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.