CHINY ZACHĘCAJĄ ŚWIATOWYCH PRZYWÓDCÓW DO PRZEJĘCIA NIEPOKOJĄCEGO SYSTEMU KONTROLI

Chiny wysunęły propozycję dla światowych przywódców w strategii walki z Covid-19. Prezydent Chin Xi Jinping zaapelował o stworzenie akceptowanego na całym świecie systemu monitorowania stanu zdrowia w dobie „pandemii” koronawirusa, który umożliwi wznowienie handlu i podróży międzynarodowych.

Od początku 2020 roku Chiny używają systemu kontroli zdrowia, który wykorzystuje kody QR i działa na Alipay i WeChat.

System przechowuje historię zdrowia i podróży użytkownika oraz wydaje kolorowy kod QR – zielony, żółty lub czerwony – który wskazuje na możliwość swobody poruszania się użytkownika i zapewnia dostęp do miejsc publicznych.

Przemawiając na wirtualnym szczycie przywódców G20, Xi powiedział:

Chiny zainicjowały globalny mechanizm wzajemnego uznawania świadectw zdrowia na  podstawie wyników testów kwasów nukleinowych w postaci akceptowanych na całym świecie kodów QR. Mamy nadzieję, że więcej krajów dołączy do tego mechanizmu.

Xi twierdzi również, że sytuacja związana z Covid-19 „ujawniła słabości globalnego zarządzania”, a wraz z rozwojem świata przywódcy powinni rozwijać lepsze zdolności do sprostania przyszłym wyzwaniom:

Musimy wzmocnić rolę WHO, poprawić gotowość na wypadek pandemii i reagowanie na nią, wykuć silną tarczę dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi oraz zbudować globalną społeczność zdrowia dla wszystkich. Musimy zintensyfikować międzynarodową współpracę w zakresie ekologii i środowiska, aby chronić planetę Ziemię, naszą jedyną ojczyznę.

Wraz z Chinami kilka innych krajów używa aplikacji do śledzenia kontaktów międzyludzkich.

Wśród nich jest Singapur, który oferuje swój system TraceTogether również w formie tokena do noszenia dla tych, którzy nie posiadają smartfonów.

Australia też zaczęła wymagać od obywateli zeskanowania kodu QR w celu odprawy przed wejściem do firmy.

Jest to po prostu próba kontrolowania każdego naszego ruchu, trzymania nas w ryzach systemowej kontroli.

⇒ Czytaj także: TOKENY ŚLEDZENIA KONTAKTÓW – KORONAWIRUSOWA „NOWA NORMALNOŚĆ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.