TOKENY ŚLEDZENIA KONTAKTÓW – KORONAWIRUSOWA „NOWA NORMALNOŚĆ”

Tokeny śledzenia kontaktów umożliwiające wejście m.in. do restauracji czy kina to wynik „nowej normalności” w Singapurze. Czy nas również czeka podobny scenariusz?

Poniedziałek (26 października 2020 r.) był pierwszym dniem, w którym korzystanie z aplikacji mobilnej lub tokena TraceTogether było obowiązkowe dla osób wchodzących do kin w Singapurze, chociaż obowiązuje trzytygodniowy okres karencji.

Wielu kinomanów nie zdawało sobie sprawy, że w celu uzyskania dostępu muszą użyć aplikacji lub tokena do śledzenia kontaktów.

W miejscach, w których wydawano tokeny, były również długie kolejki, ponieważ ludzie chcieli szybko pobrać urządzenia, pomimo zapewnień rządu, że jest ich więcej niż potrzeba i na pewno dla nikogo nie zabraknie.

Korzystanie z aplikacji mobilnej lub tokena TraceTogether będzie obowiązkowe w Singapurze m.in. do odprawy w miejscach takich jak miejsca pracy, szkoły, centra handlowe, a także punkty gastronomiczne, w związku z planami rządu dotyczącymi ponownego otwarcia gospodarki w fazie trzeciej.

token-odprawa.jpg

Inne miejsca i wydarzenia, które będą podlegały obowiązkowej odprawie TraceTogether, obejmują miejsca kultu z ponad 100 osobami, występy na żywo i wydarzenia biznesowe.

W powyższych miejscach ludzie nie będą mogli już odmeldować się poprzez zeskanowanie swoich kart identyfikacyjnych lub kodów QR SafeEntry telefonami. Zamiast tego będą musieli używać TraceTogether.

Aplikacja i token TraceTogether działają na zasadzie wymiany sygnałów Bluetooth na niewielką odległość z innymi aplikacjami lub tokenami TraceTogether w pobliżu.

Te dane zbliżeniowe, które są szyfrowane i przechowywane przez 25 dni, zanim zostaną automatycznie usunięte, umożliwiają szybkie śledzenie kontaktów.

W przypadku zidentyfikowania przypadku Covid-19 władze mogą szybko poinformować innych o bliskich kontaktach w tych lokalizacjach za pośrednictwem programu TraceTogether.

trace-together.jpg

Obecnie około 45 procent singapurskiej populacji uczestniczy w tokenowym programie.

Minister edukacji Lawrence Wong, współprzewodniczący grupy zadaniowej zajmującej się Covid-19, podkreśla, że 70-procentowy wskaźnik absorpcji aplikacji TraceTogether jest jednym z warunków, które mogą pomóc Singapurowi uzyskać dostęp do trzeciego etapu ponownego otwarcia kraju.

Faza trzecia i śledzenie kontaktów określane jest tam „nową normą” do czasu opracowania szczepionki lub skutecznego leczenia Covid-19.

I tak oto krok po kroku system włączył swoich niewolników do programu całkowitej inwigilacji i planów szczepionkowego ludobójstwa…

⇒ Czytaj także: PROTEGO SAFE – RZĄDOWA APLIKACJA DO ŚLEDZENIA POLAKÓW

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.