COVID-19 PROWADZI DO WIELKIEJ PANDEMII GŁODU – Odkrywamy Zakryte
COVID-19 PROWADZI DO WIELKIEJ PANDEMII GŁODU

Covid-19 zaraził ponad 27 milionów ludzi. Oprócz tego niszczycielskiego wpływu na życie i zdrowie ludzi, o którym tak głośno alarmują media mainstremowe, pandemia spowodowała inne, znaczne szkody uboczne. Ale o nich się głośno nie mówi. Tymczasem głód i niedożywienie spowodowane „pandemią” koronawirusa realnie zagrażają życiu kolejnych milionów ludzi.

Alarm ONZ

Jemen, Sudan Południowy, północno-wschodnia Nigeria i Demokratyczna Republika Konga są zagrożone głodem z powodu „pandemii” Covid-19, alarmuje główny urzędnik ONZ ds. pomocy Mark Lowcock w liście do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Już przed „pandemią” obszary te były już ogarnięte konfliktami i chronicznie pozbawione żywności.

Brak bezpiecznej sytuacji prawie uniemożliwiał pracownikom humanitarnym dostarczanie pomocy do tych regionów.

Teraz szkody gospodarcze i zakłócenia zdrowia publicznego spowodowane przez Covid-19 wpychają te regiony w pandemię głodu.

W tych czterech krajach prawie 34 miliony ludzi jest dotkniętych kryzysem głodu lub niedożywienia.

niedożywienie.jpg
foto.depositphotos.com

W 2019 roku dwa miliardy ludzi – jedna czwarta światowej populacji – doświadczyło głodu lub nie miało regularnego dostępu do pożywnej i wystarczającej ilości pożywienia, a 690 milionów było niedożywionych.

Według publikacji „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie 2020”, opracowanej przez Światowy Program Żywnościowy, Światową Organizację Zdrowia i inne agencje ONZ, „pandemia” Covid-19 może spowodować niedożywienie dodatkowych 83-132 mln osób, co oznacza wzrost 12-19%.

Nawet w krajach, w których nie występuje głód, przerwy w dostawach żywności i brak dochodów z tytułu utraty środków do życia i przekazów pieniężnych w wyniku Covid-19 oznacza, że ​​milionom ludzi trudno jest teraz uzyskać wystarczającą ilość jedzenia, a kiedy to zrobią, często jest ona niewystarczająco pożywna.

Wiele osób w tych czterech krajach już teraz zmaga się z poważnymi wyzwaniami zdrowotnymi wynikającymi z chorób, których przyczyną jest głód lub niedożywienie.

Pandemia głodu

Według amerykańskiej organizacji pomocy humanitarnej CARE „pandemia” koronawirusa prawdopodobnie pogorszy światowy brak bezpieczeństwa żywnościowego i kryzys głodowy.

Raport amerykańskiej firmy głosi, że liczba ludzi na całym świecie borykających się z poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego lub kryzysem żywnościowym może podwoić się do 270 milionów ludzi do końca 2020 roku.

pandemia-głodu.jpg
foto.depositphotos.com

Organizacja twierdzi, że populacja ludzi w Ameryce Łacińskiej borykających się z niedoborami żywności potroiła się, podczas gdy liczba ta podwoiła się w Afryce Zachodniej i Środkowej, a w Afryce Południowej eksplodowała aż o 90%.

CARE uważa, że zamożne narody świata również doświadczają braku bezpieczeństwa żywnościowego, a 1 na 4 dorosłych w Wielkiej Brytanii walczy o dostęp do niedrogiej i pożywnej żywności, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych co najmniej 6 milionów osób zarejestrowało się w celu uzyskania dotacji żywnościowych od początku „pandemii”.

Blokady i recesja gospodarcza doprowadzają do poważnej utraty dochodów wśród osób, które tracą pracę.

Utrata wpływów z turystyki zaszkodzi krajom takim jak Etiopia, gdzie stanowi ona 47% całkowitego eksportu.

Spadające ceny ropy naftowej w krajach o niższych dochodach, takich jak Sudan Południowy, będą miały znaczący wpływ, gdzie ropa stanowi 98,8% całkowitego eksportu.

I oczywiście spadają także dochody krajów-darczyńców, co będzie miało duży wpływ na pomoc zagraniczną ratującą życie.

Skutki gospodarcze i zdrowotne Covid-19 są najbardziej niepokojące dla społeczności w krajach w całej Afryce, a także na Bliskim Wschodzie, ponieważ pandemia głodu grozi dalszymi szkodami dla życia i zdrowia ludzi już narażonych na konflikt. 

Prawie 370 milionów dzieci z powodu zamknięć szkół traci dostęp do pożywnych posiłków w szkole.

Dzieci nie otrzymują niezbędnych składników odżywczych, więc ich odporność spada.

Brzmi to naprawdę szokująco w XXI wieku, ale miliony dzieci i ludzi na całym świecie kładzie się spać i wstaje z chronicznie pustym żołądkiem.

Sytuacja jest koszmarna, ale o tym głośno się nie mówi.

Po co upubliczniać skutki złych decyzji, skoro można głosić o kolejnych kilku przypadkach śmierci „z powodu koronawiursa”, którego przypisano osobie umierającej na zawał lub raka?!

A gdzieś w zapomnianych zakątkach świata, gdzie ludzie cierpią już wyczerpani konfliktami zbrojnymi, codziennie umierają z głodu lub niedożywienia kolejne bezbronne istoty ludzkie, bo świat „walczy z pandemią koronawirusa”…

Właśnie… „walczy z koronawirusem” czy raczej z niewygodnym nadmiarem ludzi na świecie?

⇒ Czytaj także: NOWY PORZĄDEK ŚWIATA I „ZMARTWYCHWSTANIE” STARYCH REŻIMÓW TOTALITARNYCH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową kontakt@odkrywamyzakryte.com i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.