CYFROWA INWIGILACJA POLAKÓW – MICROSOFT INWESTUJE W POLSCE REKORDOWĄ SUMĘ!

Cyfrowa inwigilacja Polaków może przybrać wkrótce na sile. Premier Mateusz Morawiecki pochwalił się bowiem rozwojem Polskiej Doliny Cyfrowej, w której transformację niebagatelną sumę miliarda dolarów zainwestuje sam Microsoft.

Cyfrowa transformacja

Głęboko wierzę, że inwestycja Microsoft w Polsce będzie ważna dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i systemu edukacji oraz umożliwi im cyfrową transformację i wdrożenie nowych standardów pracy – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. Naszym nadrzędnym celem jest przyspieszenie transformacji Polski w technologiczny hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodał.

I tak oto po tym, jak Microsoft ogłosił plan budowy w Polsce pierwszego w regionie Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych, premier Polski zapewniał nas, że to konieczna inwestycja.

Chodzi bowiem o rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, o której rozwój na terenie kraju zabiega polska Chmura Krajowa, stworzona przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Cała inwestycja ma wspierać lokalne organizacje w procesie ich transformacji cyfrowej i innowacjach.

Umowa przewiduje przede wszystkim wykorzystanie możliwości nowego regionu centrum danych na rzecz polskich instytucji publicznych i przedsiębiorstw z najważniejszych sektorów, takich jak administracja rządowa, ochrona zdrowia, edukacja, produkcja, handel detaliczny, energetyka oraz finanse i ubezpieczenia.

Rekordowa inwestycja

Firma Microsoft podpisała porozumienie o współpracy z polską Chmurą Krajową na kwotę inwestycji miliarda dolarów, czyli ponad 4 mld zł.

Kwota ta w całości zostanie pokryta przez Microsoft, bez żadnej dotacji od państwa ani zwolnień podatkowych.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę centrum danych w Polsce oraz uruchomienie programów podnoszenia kompetencji z zakresu przetwarzania w chmurze obliczeniowej, z których skorzystać ma według firmy około 150 tys. polskich pracowników, partnerów Microsoft i studentów.

Jak twierdzi dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft Mark Loughran, chmura ta jest dziś „niezbędnym elementem” procesu transformacji cyfrowej zarówno na poziomie poszczególnych firm, jak i całej gospodarki, bo „coraz więcej nowoczesnych technologii rozwija się wyłącznie w środowisku chmurowym”.

Jak zapowiada Microsoft, będzie to największa dotychczas inwestycja technologiczna w Polsce.

Czy decyzja o dopuszczeniu tego technologicznego giganta do tak wielkiej inwestycji na polskim rynku przypadkiem nie otwiera mu drogi do przejęcia kontroli nie tylko nad cyfrowym biznesem, ale i nad pełną inwigilacją obywateli?

Bo kto stoi za założeniem Microsoftem i jakie pomysły teraz realizuje, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, tak jak i tego, kto zabiega o tworzenie Polskiej Doliny Cyfrowej.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: MANEWRY POLITYCZNE INWIGILACJI I 5G PRZYSPIESZONE POD PRETEKSTEM WALKI Z KORONAWIRUSEM

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.