ODKRYTA W ORGANIZMIE CZĄSTECZKA MAGNETYCZNA MOŻE STYMULOWAĆ WZROST MIĘŚNI

W organizmie człowieka znajduje się specyficzna cząsteczka, która promuje zdrowie mięśni za pomocą słabych pól magnetycznych. Odkryli ją naukowcy z National University of Singapore (NUS), we współpracy ze Szwajcarskim Federalnym Instytutem Technologii, którzy uważają, że ich odkrycie będzie służyć do poprawy jakości życia osób starszych i słabych.

Chcąc poprawić jakości życia osób starszych i słabych, naukowcy z National University of Singapore odkryli cząsteczkę, która może sprzyjać wzmacnianiu mięśni pod wpływem słabych pól magnetycznych.

W badaniach ustalono, że proces ten naśladuje niektóre efekty ćwiczeń, a zespół ma nadzieję, że technika ta może zostać wykorzystana do stymulowania regeneracji mięśni u osób starszych i chorych.

Początkowo naukowcy ustalili, że słaby magnetyzm może naturalnie oddziaływać z naszymi mięśniami, więc rozpoczęli swoje eksperymenty od wyeliminowania wpływu wszystkich pól magnetycznych otoczenia i obserwacji wpływu na komórki mięśniowe.

W toku analiz odkryli, że komórki te rosły wolniej przy braku otaczających je pól magnetycznych.

Następnie zespół skupił się na białku o nazwie TRPC1 i badaniu jego roli na wzrost mięśni poprzez usunięcie go z zestawu genetycznie zmodyfikowanych komórek mięśniowych.

Komórki te nie reagowały na żadne pole magnetyczne, dopóki naukowcy nie umieścili białka w małych pęcherzykach, co ponownie sprawiło, że komórki stały się wrażliwe magnetycznie.

Pola magnetyczne użyte w eksperymentach było tylko od 10 do 15 razy silniejsze niż pole magnetyczne Ziemi, ale znacznie słabsze niż typowy magnes sztabkowy.

Sugeruje to, że ten rodzaj słabego magnetyzmu może być dobrym punktem do promowania dobrego zdrowia mięśni, z białkiem TRPC1 działającym jako antena.

Zdaniem zespołu eksperymenty „silnie potwierdzają pogląd”, że pole magnetyczne Ziemi napędza reakcje biologiczne, działając wspólnie z komórkami mięśniowymi.

Jest to zgodne z wcześniejszymi badaniami naukowców, w których odkryto korelacje między polami magnetycznymi a odmłodzoną chrząstką, regulacją mikrobiomu jelitowego, spalaniem tłuszczu i wrażliwością na insulinę poprzez odpowiedź w TRPC1 i komórkach mięśniowych.

Około 40 procent ciała przeciętnego człowieka to mięśnie – mówi główny badacz Alfredo Franco-Obregón. Nasze wyniki pokazują metaboliczne oddziaływanie między mięśniami i magnetyzmem, które, miejmy nadzieję, można wykorzystać do poprawy ludzkiego zdrowia i długowieczności.

Utrzymanie zdrowych mięśni poprzez ćwiczenia może pomóc naszemu organizmowi utrzymać m.in. odpowiednią wagę, poziom cukru we krwi i inne aspekty zdrowia metabolicznego, ale dla osób cierpiących na kontuzje, choroby lub starość, ćwiczenia fizyczne nie zawsze są możliwe do wykonywania.

Naukowcy mają nadzieję, że tę technikę magnetycznej cząsteczki można wykorzystać do naśladowania efektów aktywności fizycznej jako sposobu na przywrócenie zdrowia mięśni zwłaszcza u pacjentów z urazami mięśni, udarem i słabością spowodowaną zaawansowanym wiekiem.

⇒ Czytaj także: UZIEMIENIE – POCZUJ DAR PRZEBYWANIA W CIELE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.