DETOKSYKACJA ORGANIZMU WEDŁUG DR ROBERTA MORSE

Detoksykacja organizmu według dr. Roberta Morse to doświadczenie, w którym pozwalamy ciału na samodzielne oczyszczanie się. Proces ten jest złotym kluczem do osiągnięcia stanu prawdziwego zdrowia, które każdy z nas chce zachować jak najdłużej.

Postać doktora Morse

Doktor Robert Morse jest certyfikowanym naturopatą, biochemikiem, irydologiem i mistrzem zielarstwa.

Od 1974 r. jest właścicielem Natural Health Clinic – „ziołowej” kliniki z siedzibą w Port Charlotte w stanie Floryda, która zajmuje się leczeniem metodą terapii naturalnych.

Dr Morse uczy innych lekarzy i pracowników służby zdrowia sztuki detoksykacji i regeneracji komórkowej.

 

dr-robert-morse.jpg
Dr Robert Morse

 

W ciągu czterdziestu lat praktyki jego przełomowa praca pomogła tysiącom ludzi na całym świecie pokonać raka, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, trądzik, egzemę i inne poważne choroby.

Robert Morse jest członkiem International Association of Naprapathic Physicians i American Naturopathic Medical Association oraz członkiem honorowym (ASPEMT) Associacao Profissional dos Especialistas da Medicina Tradicional (Portugalia).

W 1998 r. uzyskał tytuł honorowy Uniwersytetu Medycznego w Portugalii za profesjonalną pracę w dziedzinie regeneracji tkanek.

Dr Morse jest autorem licznych artykułów oraz kilku książek dotyczących naturalnych terapii.

Detoksykacja, czyli złoty klucz

Ludzi sami stworzyli stan toksyczności, słabości genetycznej, rozkładu i degeneracji komórek, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy w żadnym gatunku.

Zrozumienie tego, co trzeba zrobić, aby odwrócić te procesy, jest niezbędne w ochronie gatunku ludzkiego i doświadczaniu prawdziwego zdrowia.

Dr Morse uważa, że nie istnieje taka część ciała, której nie moglibyśmy uzdrowić.

Wszystko zależne jest od nas samych i wykorzystywaniu nieskomplikowanych metod złotego klucza, złotego środka do osiągnięcia zdrowia, czyli detoksykacji.

 

dr-robert-morse.jpg
fot.123rf.com

 

Detoksykacja jest złotym kluczem, gdyż umożliwia regenerację na poziomie komórkowym oraz odzyskanie indywidualnej dla każdego genetycznej pamięci komórkowej.

Jest doświadczeniem, w którym pozwalamy ciału na samodzielne oczyszczanie się oraz stanem głębokiej relaksacji, ponieważ wszystkie problemy i choroby w gruncie rzeczy biorą się z przewlekłego stresu.

Sedno tkwi w układzie limfatycznym

Kryzys uzdrawiający to zjawisko, z którym mamy do czynienia, kiedy ciało zaczyna się oczyszczać.

Najczęściej przybiera postać nadmiernie wydzielanej, gęstej wydzieliny z zatok, czyli śluzu (stagnacji limfatycznej), ale może dojść nawet do zesztywnienia ciała lub przejściowej ślepoty.

Siła kryzysu uzdrawiającego zależy od tego, jak wysoki jest poziom toksyczności organizmu.

Ciało ludzkie składa się z wielu komórek i dwóch głównych płynów ustrojowych: krwi i limfy.

System limfatyczny i układ immunologiczny współpracują ze sobą w celu zapewnienia zarówno niezbędnej ochrony, jak i eliminacji pozostałości powstałych w organizmie.

Oba systemy należą do kategorii systemów wydalania, ale każdy z nich jest systemem autonomicznym.

 

dr-robert-morse.jpg
Drenaż limfatyczny fot.123rf.com

 

Układ limfatyczny działa jak system usuwania trucizn.

Zapewnia nie tylko ochronę komórek, ale również służy do usuwania odpadów.

Limfa jest czymś w rodzaju „kanalizacji” naszego ciała, bo to do niej trafiają odpady komórkowe, które mają ulec oczyszczeniu i eliminacji.

Jeśli limfa ulegnie intoksykacji, zacznie być pożywką dla niechcianych bakterii, pasożytów i wirusów.

Może też ulec zakwaszeniu, niszcząc komórki i tkanki w całym organizmie…

Zdrowie kontra kwasy

Za zanieczyszczenie organizmu oraz choroby odpowiada kwaśna strona chemii, która doprowadza do stanów zapalnych oraz zakwaszenia organizmu.

Kiedy następuje zakwaszenie limfy spowodowanym jej zaparciem, mamy do czynienia z problemami w funkcjonowaniu nerek i nadnerczy.

Detoksykacja jest jedynym realnym rozwiązaniem tego problemu.

Jest doświadczeniem na poziomie układu limfatycznego, ponieważ samą krew jest bardzo łatwo oczyścić, czego nie można powiedzieć o oczyszczaniu limfy.

 

układ-limfatyczny-dr-robert-morse.jpg
Limfa fot.123rf.com

 

Przez oczyszczoną krew i limfę oraz głównie przez to, co zjadamy, jesteśmy w stanie odbudować komórki i odtworzyć ich pierwotną strukturę genetyczną.

Proces ten jest długotrwały, a sama detoksykacja może trwać nawet lata.

Kilkudniowe detoksykacje nie przynoszą pożądanych rezultatów, gdyż nie są w stanie nawet poruszyć kwestii zmian w układzie limfatycznym.

Dr Morse uważa, że najbardziej zaśluzowanym pokarmem na naszej planecie jest nabiał oraz rafinowane cukry, które zwiększają produkcję śluzu i powodują przekrwienie zatok, gardła, oskrzeli i płuc.

Jego objawami może być ból zatok, ból i zapalenie gardła, uporczywy kaszel oraz dreszcze
i grypa.

Wszystkie problemy zdrowotne mają związek z udziałem kwasów.

Tak jest na przykład z nowotworami, które najprościej mówiąc, powstają na skutek tego, że pewne substancje, czyli kwasy uszkadzają komórki, które następnie mutują powstałe obrażenia.

Sztuka prawidłowej detoksykacji

Zdaniem dr. Roberta Morse sztuka prawdziwej, przeprowadzonej prawidłowo detoksykacji organizmu jest doświadczeniem postu i głównie diety owocowej, a nie diety warzywnej.

Same surowe warzywa, smoothie warzywne itp. są doskonałe do budowania mięśni, a nie do oczyszczania.

Prawdziwy stan zdrowia, zregenerowanie tkanek, usunięcie guzów itp. możemy osiągnąć tylko i wyłącznie wtedy, gdy poruszymy limfą, a tego dokonamy przede wszystkim za pomocą owoców o najmocniejszych właściwościach ściągających.

Doskonałą grupę do poruszania limfy stanowią owoce pół-kwaśne, np. winogrona, jabłka, mango i gruszki.

Doktor zapewnia o wielu zdrowotnych sukcesach, które udało mu się osiągnąć, przeprowadzając u odwiedzających jego klinikę np. 40-dniowy post winogronowy.

Potężne właściwości ściągające ma również cytryna oraz świeże pomarańcze i grejpfruty, które działają alkalizująco.

Świetnymi detoksykantami, szczególnie dla cukrzyków 1 typu są także arbuzy.

Doktor Morse zaleca spożywanie w ciągu dnia, tak długo, jak to możliwe, surowych owoców, które warunkują doskonały zastrzyk energii, a wieczorem jedzenie warzywnej sałatki, która pozwala zwolnić i obniżyć poziom energetyczny organizmu.

Zamiast przeróżnych suplementów diety poleca zioła oczyszczające oraz regenerujące organizm, głównie korzeń szkarłatki, ziele babki, chaparral oraz jeżówkę.

Liczne doświadczenia i przypadki opisywanych uzdrowień nadają sens procesowi detoksykacji organizmu według doktora Morse.

Sam doktor jest przekonany, że kto już raz podejmie się takiego procesu i zobaczy jego pozytywne skutki, na długo pozostanie jej wierny.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.