DYREKTOR GENERALNY PFIZERA ZAROBIŁ KROCIE NA SZCZEPIONCE COVID-19

Dyrektor generalny Pfizera, Albert Bourla, wykorzystał fakt ogłoszenia światu przełomu w badaniach nad eksperymentalną szczepionką Covid-19. Sprzedając akcje koncernu w dzień ujawnienia nowiny, zarobił miliony na szczepionce przeciwko koronawirusowi.

Bourla sprzedał w poniedziałek (09.11.2020 r.) akcje koncernu Pfizer o wartości ponad 5,5 miliona dolarów.

Tego samego dnia producent leków powiedział, że jego eksperymentalna dawka szczepionki przeciw Covid-19 jest skuteczna w ponad 90 procentach.

Przełomowy rozwój sprawił, że cena akcji Pfizera wzrosła tego dnia do 41,99 dolarów, czyli do najwyższego poziomu od ponad roku.

Bourla sprzedał ponad 132 000 akcji po 41,94 dolarów za sztukę.

Akcje te stanowiły ponad 60 procent udziałów Bourli w Pfizerze, jednak dyrektor wciąż posiada bezpośrednio 78 273 akcji oraz dodatkowe 3 539 akcji pośrednich.

Sprzedaż została zorganizowana z wyprzedzeniem zgodnie z tak zwanym planem handlowym opartym na zasadzie 10b5-1, który pozwala kierownictwu korporacji na dokonywanie z góry określonych transakcji giełdowych zgodnie z przepisami dotyczącymi wykorzystywania informacji poufnych.

Bourla, który w 2019 roku otrzymał od firmy Pfizer łącznie ponad 15 milionów dolarów bezpośredniej rekompensaty, nie był jedynym człowiekiem koncerny, który dokonał transakcji w odpowiednim momencie.

Sally Susman, wiceprezes i dyrektor ds. korporacyjnych firmy, sprzedała ponad 43 000 akcji o wartości około 1,8 miliona dolarów.

Sprzedaż odbyła się w podobny sposób w ramach reguły 10b5-1.

Sam koncern nie chce podawać więcej szczegółów na temat transakcji.

⇒ Czytaj także: MINISTER ZDROWIA OPOWIADA O PLANACH ZASZCZEPIENIA CAŁEJ POPULACJI

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.