MINISTER ZDROWIA OPOWIADA O PLANACH ZASZCZEPIENIA CAŁEJ POPULACJI

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas piątkowego (13.11.2020 r.) wystąpienia na antenie Polsat News został zapytany m.in. o szczepionki na koronawirusa SARS-Cov-2. I tu w odpowiedzi padły słowa, które ujawniają plan masowych, obowiązkowych szczepień całej populacji.

Kiedy amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował, że szczepionka na Covid-19, tworzona we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności, światem zawrzało.

Komisja Europejska od razu zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

Entuzjazm udzielił się również władzom Polski, a szczególnie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer, by omówić szczegóły współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19.

O potencjale tego posunięcia opowiadał także szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w programie Polsat News.

Zapytany o to, czy Polska jest gotowa na tak dużą operację logistyczną, jaką będzie masowe szczepienie przeciw Covid-19 odpowiedział:

To jest potężna operacja logistyczna. My planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi, bo tyle osób ukończyło 18 lat.

Tym samym Niedzielski otwarcie wypowiedział się na temat planów zaszczepienia całej populacji.

Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że będą też trudności logistyczne związane z samą szczepionką, która „wymaga szczególnych warunków”, gdyż musi być transportowana i przechowywana w temperaturze minus 70 stopni.

Minister zdrowia ma również nadzieję, że entuzjazm przyjęcia szczepionki udzieli się całemu społeczeństwu:

Mam nadzieję, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób.

Oprócz łańcucha dostaw musimy zdefiniować sobie sposób, w jaki będzie określona dostępność do szczepienia, bo ona musi być masowa. Myślimy tutaj o wykorzystaniu punktów drive thru, w których teraz prowadzone są wymazy.

Zapytany o bezpieczeństwo szczepionek użytych w Polsce odpowiedział:

Dzisiaj z panem premierem rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy AstraZeneca, która jest producentem, która też deklaruje, że na przełomie roku dostarczy szczepionkę. Pytaliśmy o takie epizody, czy raporty, które mówiły o powikłaniach i efektach ubocznych. Przedstawiciele firmy AstraZeneca wyjaśniali nam, że te sprawy zostały i na poziomie komisji tutaj w Europie, i w Ameryce, bardzo szczegółowo zbadane. I te efekty uboczne nie zostały przypisane działaniu szczepionki – powiedział i zaznaczył – My oczywiście czekamy na dokładne wyniki badań, które są raportowane, a potem weryfikowane przez odpowiednie instytucje europejskie, amerykańskie, światowe. My będziemy stosowali tylko te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie. Żadnych niesprawdzonych produktów nie dopuścimy na nasz rynek.

Zapewnienia zapewnieniami, a fakty są takie, że plan zaszczepienia całej populacji został oficjalnie ogłoszony.

⇒ Czytaj także: BRYTYJSKI POSEŁ ŻĄDA NADZORU WOJSKA NAD MASOWYMI SZCZEPIENIAMI PRZECIWKO COVID-19

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.