W CZASIE „PANDEMII” DYWANY WRACAJĄ DO ŁASK

Dywany rozkładane „od ściany do ściany” były symbolem PRL-u. Przemysł dywanowy wówczas przeżywał prawdziwe „bum!”. Później dywany zostały wyparte przez drewniane podłogi, które ochoczo wszyscy odkrywali i to nie tylko dla wyglądu pomieszczenia, ale i dla komfortu sprzątania. Tymczasem czas spędzony w domu podczas „pandemicznego” lockdownu sprawił, że dywany znów wracają do łask.

Powrót w „pandemicznym” stylu

Po rozkwicie lat 80. dywan stał się mało charakterystycznym elementem w nowoczesnym domu.

Ale ostatnio nastąpił przełom.

W obliczu blokady krajowej i przymusowemu przesiadywaniu w domu, deski podłogowe, płytki, panele itd., zaczęły się wydawać trochę zimne.

W tych burzliwych czasach wiele osób zaczęło myśleć więcej o wygodzie.

Ludzie spędzający więcej czasu w domu, zauważyli, że niekoniecznie piękne wnętrze równa się wygodne wnętrze.

Odsłonięta podłoga dla komfortu cieplnego wymaga noszenia butów, a że to dla niektórych niewygodna opcja, nadszedł czas na powrót dywanów – i to nie tylko w sypialniach, ale już coraz częściej w salonach i innych pomieszczeniach.

Dlaczego warto zainwestować w dywany?

Trudno sobie przypomnieć świat, w którym wykładzina dywanowa była tak naprawdę piękna.

Dziś, kiedy zaczęliśmy na nowo tęsknić za dywanami, okazuje się, że mogą mieć one różne kształty i rozmiary, aby pasowały do ​​każdej przestrzeni.

Dywany to nie tylko komfort pod stopami, ale także zapewniają pluszową izolację dla pełzających niemowląt, a także mają świetne właściwości tłumienia hałasu.

Poprawiają akustykę pomieszczenia, likwidując echo oraz wygłuszają pomieszczenia pod spodem – dywan tłumi każdy krok w pokojach poniżej.

Istnieją nawet dowody na to, że dywany mogą poprawić jakość powietrza.

Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki kurzu pozostają w dywanie, dopóki nie zostaną odkurzone, a nie są poruszane za każdym razem, gdy ktoś przechodzi przez pokój.

To sprawia, że ​​dywany są szczególnie korzystne dla osób z astmą.

Praktyczną zaletą dywanu jest ciepło, które zapewnia.

Nie tylko gwarantuje ciepłe miejsce do zabawy z dzieckiem, szczeniakiem lub kotkiem, ale także pomaga utrzymać ciepło w domu, działając jako izolator.

Kolejną korzyścią zdrowotną jest to, że dywany są łatwiejsze do chodzenia dla małych dzieci i osób starszych, ponieważ same płytki czy podłogi drewniane są zwykle śliskie.

Współczesne dywany to także atrakcyjność wizualna, bo dzięki ich eleganckiemu wzornictwu można odmienić klimat każdego wnętrza.

Dywan może stanowić dodatkowy zastrzyk koloru w pomieszczeniu, a aksamitne wykończenie pozwala uzyskać luksusowy klimat.

Plusem jest także niski budżet – luksusowe podłogi drewniane są drogie, a i potem sam ich montaż kosztuje więcej niż dopasowanie dywanu.

Na końcu pozostaje pytanie – czy powinniśmy pokrywać podłogi wykładziną od ściany do ściany?

Może nie – to byłby ogromny problem z czyszczeniem, nawet przy pomocy najlepszego robota odkurzającego do dywanów.

Ale może nie powinieneś też całkowicie rezygnować z dywanu, szczególnie w pomieszczeniach o mniejszym natężeniu ruchu, takich jak sypialnie i biura, czy też takich, gdzie zapewnią np. dzieciom komfort zabawy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto znów rozważyć rozłożenie dywanów.

Ich wygląd i styl zapewniają różnorodność i sprawiają, że domy wydają się cieplejsze.

Wybierając nowe opcje zmian w urządzaniu swojego domu, nie zapomnij o zaletach dywanów.

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.