BIELIZNA TERMOAKTYWNA – ZATRZYMAJ CIEPŁO CIAŁA W ZIMIE

Bielizna termoaktywna może być świetnym sposobem na utrzymanie ciepła ciała i odseparowanie od zimna na zewnątrz. Jeśli pracujesz na świeżym powietrzu, a może nawet w magazynie w pomieszczeniu lub uprawiasz sporty zimowe, przez większość czasu jesteś zdany na łaskę pogody. Prawdopodobnie wiesz też, jak ważne jest, aby ubierać się ciepło, aby uniknąć przeziębień. Ten rodzaj bielizny jest skierowany właśnie do ciebie.

Czy wiesz, że termika nie tylko zatrzymuje ciepło?

Bielizna termoaktywna to rodzaj odzieży noszonej pod wierzchnią warstwą, aby utrzymać ciepło ciała, zwłaszcza podczas minusowych, zimowych temperatur.

Mimo że izolacja jest bardzo ważna, dobry zestaw ubrań przylegający bezpośrednio do skóry musi również oddychać – to znaczy umożliwić odparowanie wilgoci ze skóry.

W przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego temperatura ciała wzrasta, a organizm zaczyna się przegrzewać.

Naturalna temperatura ciała mieści się w przedziale od około 36 do 37 °C, dlatego organizm na przegrzanie reaguje poceniem się i próbą ochłodzenia.

Na pewno znasz to niekomfortowe uczucie, kiedy spocone ubrania przyklejają się do ciała – jest zimne, długo wysycha i jest ci strasznie zimno.

W takich właśnie przypadkach funkcjonalna bielizna ze specjalnie przygotowanych mikrowłókien idealnie sprawdzi się do bezpośredniego kontaktu ze skórą.

W przeciwieństwie do bawełny i innych niefunkcjonalnych tkanin nie nasiąka wodą, czyli nie poci się, a odwrotnie bardzo szybko odprowadza wilgoć ze skóry do innych warstw funkcjonalnych.

Pomaga ustabilizować temperaturę ciała i oszczędzić energię.

Jeśli  więc spocisz się podczas intensywnej aktywności, materiał bielizny odprowadzi wilgoć ze skóry i spowoduje ochłodzenie, gdy wilgoć wyparuje.

Z tego powodu wielu zawodowych sportowców, a także wielu profesjonalistów pracujących w terenie, nigdy nie wychodzi na zewnątrz bez dobrej jakościowej bielizny termoaktywnej.

Jak wybrać najlepszą bieliznę termoaktywną?

Najlepsza bielizna termoaktywna często zawiera popularne i polecane tkaniny, takie jak mieszanki wełny merynosów i poliestru, ponieważ są lekkie, bardzo ciepłe i odprowadzają wilgoć.

Marki odzieży outdoorowej specjalnie wybierają określone tkaniny,  które idealnie sprawdzają się w zimie.

Jedną z największych zalet bielizny z wełny merynosów jest to, że można je wielokrotnie zakładać bez prania.

Największym minusem bielizny termicznej z wełny merynosów jest cena, ponieważ jest to materiał wysokiej jakości.

Mieszanki syntetyczne są tańszą opcją, chociaż nie są tak skuteczne jak włókna naturalne, na pewno pomogą ci utrzymać ciepło lepiej, niż gdy nie masz na sobie takiej bielizny.

Należy pamiętać, że bawełna jest najmniej skutecznym materiałem na zimę zakładanym pod odzież, ponieważ absorbuje wilgoć, zapobiegając utrzymywaniu ciepła przez odzież.

Kolejną bardzo przydatną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze, jest niska waga bielizny termoaktywnej.

Musi być na tyle lekka, by nie stanowić większego obciążenia dla użytkownika, nawet po zamoczeniu.

Oczywiście obowiązkowe są również płaskie szwy, by bielizna mogła mocno przylegać do skóry i jej przy tym nie podrażniać.

Na koniec pamiętaj, że bielizna termoaktywna to dobry zakup i mądrze wydane pieniądze.

Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj bielizny termicznej, wykorzystasz jej właściwości nawet w miesiącach letnich, bo oprócz skutecznego odprowadzania potu pomaga również schłodzić organizm.

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.