Po miesiącach spędzonych na usuwaniu wszelkich postów, które twierdziły, że koronawirus mógł być stworzony lub wyprodukowany przez człowieka, Facebook zmienił zdanie. Portal ponoć nie będzie już usuwał takich postów.

Rzecznik Facebooka w środę (26.05.2021 r.) powiedział:

W świetle trwających dochodzeń w sprawie pochodzenia [Covid-19] i po konsultacji z ekspertami ds. zdrowia publicznego, nie będziemy już usuwać na naszym portalu postów z twierdzeniami, że ​​[Covid-19] jest wytworem człowieka. […] kontynuujemy współpracę z ekspertami ds. zdrowia, aby nadążać za zmieniającym się charakterem pandemii i regularnie aktualizować nasze zasady w miarę pojawiania się nowych faktów i trendów.

Jak na razie Facebook (który jest również właścicielem Instagrama) jest jedynym serwisem społecznościowym, który częściowo skapitulował i odwrócił bieg.

Twitter i YouTube nie wypowiadają się na razie na temat ich własnych zasad.

Zmiana stanowiska serwisu Facebook następuje po tym, jak Biały Dom ogłosił 90-dniowy termin dla amerykańskiego wywiadu na przedstawienie „ostatecznej” oceny pochodzenia koronawirusa.

Jeszcze kilka tygodni temu samo sugerowanie możliwości „wypadku laboratoryjnego” – nawet nie twierdzenie, że wirus został stworzony przez człowieka – było podstawą do cenzurowania w mediach społecznościowych.

Teraz powoli stanowiska w tej sprawie się zmieniają i czekamy, aż wulkan faktów wybuchnie i „teorie spiskowe” staną się prawdą…

⇒ Czytaj także: KORONAWIRUS I SIEĆ 5G – ZABÓJCZA PARA!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.