FRANCJA LEGALIZUJE ABORCJĘ NAWET W 9. MIESIĄCU CIĄŻY

Francja legalizuje aborcję dla wszystkich kobiet w ciąży. Posłowie przyjęli nowelizację ustawy bioetycznej, która zezwala się na medyczne przerwanie ciąży przez dziewięć miesięcy, jeśli matka cierpi i odczuwa „niepokój psychospołeczny”.

Aborcja w ustawie

Zgromadzenie Narodowe we Francji przyjęło ustawę bioetyczną w drugim czytaniu, w nocy z piątku 31 lipca na sobotę 1 sierpnia.

Posłowie przyjęli w sobotę w drugim czytaniu ustawę bioetyczną, zezwalającą w szczególności na prokreację wspomaganą medycznie (PMA) dla samotnych kobiet i par lesbijek.

Wśród innych przyjętych środków znalazła się również poprawka dotycząca medycznego przerywania ciąży (IMG), która precyzuje, że należy brać pod uwagę nie tylko fizyczne czynniki, ale i psychospołeczne cierpienie kobiet.

Głosowanie nad tą poprawką zostało skrytykowane przez stowarzyszenie pro-life Alliance Vita, które potępia przepis przyjęty pośpiesznie w środku nocy pod koniec badania ustawy bioetycznej, która rozszerza ramy aborcji o dodanie nieweryfikowalnego kryterium „cierpienia psychospołecznego” polegającego na przerywaniu ciąży aż do jej zakończenia.

Francuskie prawo już wcześniej na bazie ustawy z 1975 roku, zwanej „ustawą Veil” przewidywało, że medyczne przerwanie ciąży (IMG) może odbywać się bez ograniczeń czasowych, na każdym etapie ciąży, w przeciwieństwie do dobrowolnego przerwania ciąży (IVG), które musi nastąpić przed dwunastym tygodniem ciąży.

IMG wykonuje się ze względów medycznych, gdy kontynuacja ciąży poważnie zagraża zdrowiu kobiety lub jeśli u płodu występuje choroba o szczególnym ciężarze, uznana za nieuleczalną w momencie diagnozy.

IMG z przyczyn niepokoju psychospołecznego

Wprowadzona poprawka ustawy bioetycznej uznaje, że IMG można przeprowadzać w każdym miesiącu ciąż, jeśli kobieta odczuwa „niepokój psychospołeczny”.

Czym od jest?

Otóż pod „niepokojem psychospołecznym” ukryto sytuacje, które dotyczą kobiet znajdujących się w sytuacji zagrożenia osobistego, przemocy, trudności psychicznych, poważnych lub bardzo niebezpiecznych stanów, co uniemożliwia kontynuowanie ciąży, nawet jeśli przekroczy ona prawny termin dobrowolnego przerwania ciąży.

Francja uznała, że sytuacje te są przyczyną dużej części wyjazdów za granicę w celu przerwania ciąży, szkodliwych dla zdrowia, drogich lub wręcz niedostępnych dla niektórych kobiet, dlatego posłowie postanowili zmienić ustawę.

Ginekolodzy-położnicy podkreślają jednak, że istnieje bardzo niewiele przesłanek do oceny cierpienia psychospołecznego, ale może to być na przykład kobieta będąca ofiarą gwałtu lub nieletnia ofiara kazirodztwa.

Ginekolodzy twierdzą, że ma być niewiele zaakceptowanych przypadków do IMG, a kobiety będą potrzebowały solidnych podstaw do zastosowania tego prawa.

Tyle w teorii, a jak to będzie wyglądało w praktyce?

Czy już samo przyzwolenie na aborcję aż do końca ciąży i powoływanie się na czynniki niepokoju psychospołecznego nie są drogą do samozagłady i całkowitej destrukcji podstaw człowieczeństwa?

⇒ Czytaj także: SKANDAL: ZNANE SZCZEPIONKI I WZMACNIACZE SMAKU POWSTAJĄ DZIĘKI MATERIAŁOM Z ABORCJI!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.