FRANCJA ZMUSZONA ODROCZYĆ USTAWODAWSTWO DOTYCZĄCE SZCZEPIONEK PRZECIW COVID-19

Francja została zmuszona do odroczenia ustawodawstwa, w którym francuski rząd zamierzał „ukarać” osoby niezaszczepione przeciwko Covid-19. Zakładano bowiem, że takie osoby byłyby wypraszane z miejsc publicznych i spotykałyby się z odmową świadczenia podstawowych usług. Jak doszło do zaniechania prób wprowadzania kuriozalnych przepisów?

Proponowane przepisy zakładały, że tylko obywatele, którzy mają dowód w postaci negatywnego testu na Covid-19 lub poddali się leczeniu zapobiegawczemu, w tym przyjęciu szczepionki, będą mieli dostęp do transportu miejskiego, wejście do niektórych miejsc i możliwość podjęcia niektórych działań.”

Jednak rząd został zmuszony do opóźnienia ustawodawstwa po tym, jak obywatele wystąpili na ulice w licznych protestach.

Francuski minister zdrowia Olivier Véran publicznie odłożył projekt ustawy:

Ponieważ trzeba ufać, że Francuzi pójdą i zaszczepią się z własnej woli, ponieważ wciąż jesteśmy w stanie kryzysu sanitarnego… rząd nie przedstawi tekstu [Zgromadzeniu Narodowemu] przez kilka miesięcy, zanim wyjdziemy z kryzysu – stwierdził Véran.

Ustawa została skrytykowana przez polityków z całego rządu, a konserwatywny poseł Fabien Di Filippo nazwał ją „szantażem szczepionkowym”.

Lider RN Marine Le Pen nazwała ustawę „zasadniczo totalitarną”, twierdząc, że ta ustawa nie ma na celu wprowadzenia obowiązkowych szczepień, ale uniemożliwi każdemu, kto jej nie przestrzega, prowadzenia życia towarzyskiego.

Rzecznik partii RN, Sebastien Chenu, nazwał ten plan „dyktaturą zdrowia”, podczas gdy senator Nathalie Goulet powiedziała, że ​​projekt był „atakiem na wolności publiczne”.

Guillaume Peltier, zastępca lidera centroprawicowej partii LR, ostrzegł, że prawo pozwoli rządowi „uzyskać wszelkie uprawnienia do zawieszenia naszych wolności bez kontroli parlamentarnej”.

Francja nałożyła jedne z najbardziej rygorystycznych środków blokujących w Europie, a obywatele muszą wypełniać specjalne formularze za każdym razem, gdy opuszczają swój dom.

⇒ Czytaj także: DANIA ODRZUCA PRZYMUS SZCZEPIEŃ! LICZNE PROTESTY POSKUTKOWAŁY

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.