CELEBRUJ ŻYCIE, CZYLI O MIŁOŚCI DO HERBATY I KAWY

Jest takie miejsce, w którym świat kulinarnych smaków i zapachów przeplata się z tym, co dla nas najważniejsze – ze zdrowiem. To przede wszystkim prawdziwy raj dla smakoszy kaw i herbat z całego świata. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy Cię do magicznego świata aromatycznych inspiracji kulinarnych i nie tylko…

W świecie kawy i herbaty

W 2013 roku, w malowniczych Puławach nad Wisłą nieopodal kompleksu parkowo-pałacowego Puławskiego Parku Czartoryskich powstało miejsce, w którym cudownie pachnie kawą i herbatą.

Herbaciarnia Czartoryska, bo o niej mowa, stała się zakątkiem oferującym produkty najwyższej jakości.

Jej właściciele zadbali o to, żeby w ręce klientów trafiały wyrafinowane i ekskluzywne towary.

 

 

Gościom zapewniono nie tylko okazję do delektowania się kawą i herbatą na miejscu, ale także zadbano o możliwość zakupienia produktów do domu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchomiono także sprzedaż internetową.

Teraz każdy bez względu na miejsce zamieszkania może rozkoszować się pełnią aromatu pysznych naparów w zaciszu własnego domu.

Celebruj Życie – celebruj zdrowie

W odpowiedzi na zainteresowanie klientów szczegółami dotyczącymi gatunków i właściwości wybranych kaw i herbat oraz sposobami ich parzenia, powstał blog Celebruj Życie.

Jego autorka jako miłośniczka zdrowego stylu życia i czerpania z niego pełnymi garściami, zaprasza nas do swojego magicznego świata.

 

 

Na blogu znajdziemy nie tylko informacje o herbacianych i kawowych naparach, ale także przepisy na słodkie wypieki, zdrowe potrawy oraz inspiracje do wykorzystania kawy i herbaty poza kuchnią, np. w domowej produkcji naturalnych mydeł.

Z miłości do herbaty i kawy

Irmina Wałęga – autorka bloga Celebruj Życie i administratorka sklepu on-line Herbaciarnia Czartoryska jest miłośniczką dobrej herbaty i kawy, dlatego też próbuje zmieniać świadomość Polaków w kwestiach podejścia do jej picia.

W Polsce przez lata dominował trend, w którym kawę, ale przede wszystkim herbatę traktowano jako z pozoru niewymagający napój. Łatwy do przygotowania, tani i w miarę smaczny – mówi pani Irmina.

Na szczęście coraz częściej zauważam zmianę w herbacianych trendach i gustach Polaków. Staram się uświadamiać naszych klientów, że dobrze zaparzona herbata jest nie tylko wyjątkowa w smaku, ale także bardzo zdrowa, o czym piszę na moim blogu – dodaje.

 

Dla pani Irminy świat herbat zaraz po ukochanej rodzinie jest jej prawdziwą miłością.

Blog Celebruj Życie powstał przecież z jej pasji do dobrych jakościowo herbat i kaw.

Jego autorka cieszy się, że Polacy stają się coraz bardziej otwarci i świadomi tego, co jedzą i co piją.

Na swojej stronie oraz facebookowym fanpage dzieli się z nami niepowtarzalnymi sekretami oferowanych w Herbaciarni Czartoryskiej kaw i herbat.

Ponadto w publikowanych na blogu przepisach zwraca uwagę na dokładny opis zdrowotnych właściwości wykorzystywanej bazy produktów.

Magia smaków, aromatów i zdrowia

Co ogranicza Polaków w swych herbacianych i kawowych wyborach? Przede wszystkim cena.

Często spotykam się z komentarzami, w których ktoś pyta, dlaczego w popularnym markecie herbata kosztuje kilka złotych, a u nas troszkę więcej – mówi administratorka sklepu on-line Herbaciarnia Czartoryska i dodaje: Wtedy pytam, czy jest coś bardziej cennego, niż zdrowie?

Nic dziwnego, że pani Irmina zwraca uwagę na fakt, że za dobrą jakościowo herbatę lub kawę trzeba troszkę zapłacić.  

Ale czy warto?

Biorąc pod uwagę fakt, że badania przeprowadzone przez The Canadian Broadcasting Corporation (CBC) udowodniły, iż jedne z najpopularniejszych, łatwo dostępnych i w miarę tanich marek herbat są skażone niebezpiecznymi dla zdrowia i życia pestycydami – to tak, warto!

Poza tym nic nie zastąpi herbaty liściastej.

Papierowe i plastikowe torebki, które wrzucamy do szklanki i zalewamy wrzątkiem, uwalniają szkodliwe związki chemiczne, odpowiadające m.in. za choroby nowotworowe i bezpłodność.

Dodatkowo smak i aromat marketowych kaw i herbat nie może się równać z taką odpowiednio zaparzoną, dobrą jakościowo, świeżą kawą lub herbatą sprzedawaną na wagę.

Dlatego też, jeśli zależy Ci na zdrowiu i uwielbiasz kontemplować spokojne chwile przy filiżance najlepszej kawy lub herbaty, nawet tej z najdalszych zakątków świata, zapraszamy do zakupów w Herbaciarni Czartoryskiej.

A w wolnej chwili do polubienia i śledzenia treści fanpage na FB – Celebruj Życie!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.