JAKA SZCZOTECZKA DLA DZIECKA – SONICZNA CZY ELEKTRYCZNA?

Jeśli stoisz przed ważnym wyborem dotyczącym odpowiedniego urządzenia do higieny jamy ustnej dla swojego dziecka, jesteś we właściwym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy porównanie szczoteczki sonicznej i elektrycznej. Która z nich okaże się produktem lepszym dla dzieci? Przekonaj się!

Szczoteczka soniczna, choć należy do szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Generowane przez nią drgania docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny. Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki pasty do zębów, śliny i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie je przy tym oczyszczają. Fale dźwiękowe w szczoteczce sonicznej występują w częstotliwości 260 Mhz, co wpływa na aż 96 000 ruchów wykonywanych w ciągu minuty!

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne wyposażone są w podłużne główki czyszczące. Posiadają również kilka trybów pracy (np. codzienny, delikatny, wybielający, do masażu dziąseł itd.) oraz funkcje ułatwiające proces szczotkowania zębów (czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.). W zestawie ze szczoteczką soniczną znajdziemy końcówki, które należy wymieniać po upływie około trzech miesięcy.

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Szczoteczka elektryczna to urządzenie wyposażone w silniczek elektryczny. Służy do pielęgnacji jamy ustnej. Warto jednak dodać, że gdy mówimy o szczoteczce elektrycznej, najczęściej mamy na myśli szczoteczkę rotacyjną lub rotacyjno-pulsacyjną.

W jaki sposób działa szczoteczka elektryczna? Silniczek elektryczny napędza jej okrągłą główkę czyszczącą, która wytwarza ruchy rotacyjne (góra-dół), pulsacyjne (dociskanie główki do zębów i od nich), a w niektórych przypadkach również oscylacyjne (w lewo i prawo). Szczoteczka elektryczna może być zasilana bateryjnie lub akumulatorowo. Jej główka wykonuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów podczas minuty pracy, co wpływa na skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej. Według specjalistów rozbija do 100% więcej bakterii niż szczoteczka tradycyjna! Zazwyczaj wyposażona jest w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, np. codzienny, wybielający, intensywny delikatny itd. Posiada też funkcje zapewniające komfort użytkowania, m.in. czujnik kontroli nacisku czy timery odmierzające czas konieczny do dokładnego umycia zębów.

Jaka powinna być szczoteczka dla dziecka?

Szczoteczka soniczna dla dziecka i szczoteczka elektryczna dla dziecka powinny różnić się od przyrządów stworzonego dla dorosłych. Przede wszystkim ich elementy muszą być odpowiednio mniejsze. Oprócz tego rękojeść takiego urządzenia powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem, aby uniemożliwić wypadanie z dłoni podczas mycia zębów. Bardzo istotne jest również to, aby włókna główki czyszczącej nie były zbyt twarde.

Szczoteczka soniczna dla dziecka

Niektóre szczoteczki dla dzieci wyposażone są także w możliwość połączenia ich z aplikacją
w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. Dzięki temu możemy nauczyć swoje dziecko prawidłowych nawyków higienicznych. Szczoteczka soniczna dla dzieci ma również zachęcać do regularnej pielęgnacji ząbków, a więc jej obudowa powinna być kolorowa.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna dla dziecka?

Zastanawiasz się, jaką szczoteczkę dla dziecka warto kupić? Specjaliści uważają, że szczoteczka soniczna, choć wykonuje więcej ruchów, jest delikatniejsza w swoim działaniu od szczoteczki rotacyjnej. Ponadto jest ona przystosowana do wytwarzania ruchów wymiatających oraz pulsacyjnych, które przez specjalistów uważane są za bezpieczniejsze dla szkliwa zębowego oraz dziąseł, szczególnie w przypadku dzieci. Jest ona również rekomendowana
w przypadku nadwrażliwości jamy ustnej czy też posiadania aparatu ortodontycznego. Jeśli szukasz skutecznego i zarazem bezpiecznego urządzenia, sięgnij po szczoteczkę soniczną dla dziecka Smilesonic KIDS, która została wyposażona w dwa tryby pracy oraz dostosowana do dziecięcych potrzeb i możliwości. Więcej informacji na jej temat znajdziesz na oficjalnej stronie producenta >> https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.