JAKA SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DZIECKA 6 LAT?

Choć dziecko w wieku 6 lat nie posiada jeszcze stałego uzębienia, to jego „mleczaki” wymagają takiej samej pielęgnacji jak zęby stałe. Jedną z najlepszych szczoteczek dla dzieci w tym wieku jest szczoteczka soniczna. Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka stworzona dla takich maluchów? Jakie są najlepsze szczoteczki soniczne dla dzieci w wieku 6 lat?

Szczoteczka soniczna to urządzenie stworzone do pielęgnacji jamy ustnej. Choć należy do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią. Tego typu przyrządy wytwarzają fale dźwiękowe o częstotliwości 260 Mhz, które wprawiają włókna końcówki wymiennej w ruch wymiatający. Podczas pracy szczoteczki sonicznej dochodzi do ciekawego zjawiska. Cząsteczki wody, pasty do zębów i śliny łączą się ze sobą, przyczyniając się do powstania mikropęcherzyków, które rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej i skutecznie ją oczyszczają.

Jak czyści zęby szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne posiadają podłużne główki czyszczące, które należy wymienić po upływie około trzech miesięcy z uwagi na zużycie włókien. Najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, a także w końcówki wymienne dostępne w zestawie
z urządzeniem. Ponadto szczoteczka soniczna posiada kilka funkcji wpływających na komfort jej użytkowania. To czasomierze, które odmierzają czas niezbędny do precyzyjnego umycia zębów, a także wszelkiego rodzaju wskaźniki czy czujniki.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dziecka 6 lat?

Szczoteczki soniczne to urządzenia, z których korzystać mogą nie tylko dorośli, ale również dzieci. Modele przeznaczone dla młodszych użytkowników muszą jednak wyróżniać się określonymi cechami, które sprawią, że będą lepiej dostosowane do dziecięcych potrzeb oraz możliwości.

Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna dla dziecka 6 lat? Przede wszystkim powinna być nieco mniejsza, aby możliwe było jej wprowadzenie do dziecięcej jamy ustnej. Oprócz tego włókna końcówki wymiennej muszą być miękkie, gdyż w przeciwnym razie mogą podrażnić oraz poważnie uszkodzić szkliwo zębowego dziecka oraz jego wrażliwe dziąsła. Co jeszcze? Praca szczoteczki sonicznej dla dziecka 6 lat nie powinna być tak samo intensywna jak w przypadku urządzenia przeznaczonego dla dorosłych.

Szczoteczka soniczna dla dziecka

Ostatnim ważnym czynnikiem jest design takiej szczoteczki. Zachęcenie do regularnego szczotkowania ząbków bywa trudnym zadaniem, dlatego też wielu producentów szczoteczek sonicznych dla dzieci tworzy modele z kolorową obudową, na której widnieją bajkowe motywy. Oprócz tego niektóre szczoteczki soniczne dla dzieci podczas swojej pracy przygrywają wesołe melodie, a w zestawach obecne są kalendarze z naklejkami, które motywują do utrzymania systematyczności w myciu zębów.

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dziecka 6 lat

Warta polecenia szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku 6 lat to Smilesonic KIDS. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby pracy – Clean i Sensitive. Pierwszy rekomendowany jest wszystkim dzieciom, natomiast drugi – tym nieco młodszym, które do tej pory nie stosowały szczoteczki sonicznej. Najwyższa prędkość, z jaką porusza się główka tego modelu, to 62 000 ruchów na minutę pracy. W zestawie ze szczoteczką soniczną Smilesonic Kids znajdują się 2 końcówki wymienne. Za całość zapłacimy około 220 złotych.

Jeśli szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka 6 lat, sprawdź parametry modeli Brush-Baby KidzSonic Rocket 3+ czy Philips Sonicare For Kids. Pierwszy posiada dwa tryby pracy, w których główka urządzenia porusza się z prędkością 22 000 drgań na minutę, a także inteligentne czasomierze w postaci SmarTimera i Quadpacera. W zestawie, za który zapłacimy 100 złotych, znajdują się trzy końcówki wymienne. Drugie wspomniane urządzenie kosztuje znacznie więcej, bo ponad 200 złotych. Zostało wyposażone w dwa tryby pracy, inteligentny zegar, interaktywną aplikację oraz dwie końcówki dostępne w zestawie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.