JAPONIA POWOŁUJE MINISTERSTWO DS. SAMOTNOŚCI

W ostatnim czasie w Japonii bardzo wzrosła liczba samobójstw, których liczba przerosła liczbę zgonów, które wynikały z zakażenia koronawirusem. W związku z tym rząd, chcąc rozwiązać problem, powołał nowe stanowisko, czyli ministerstwo do spraw samotności.

Samotność jako główna przyczyna samobójstw

Z powodu obecnej pandemii psychika ludzi bardzo ucierpiała, co jest następstwem lockdownów, przez które ludzie tygodniami siedzą w zamknięciu.

W Japonii objawem tego jest duży wzrost liczby samobójstw.

W związku z tym premier Yoshihide Sugi powołał stanowisko ministra do spraw samotności, którym został Tetsushi Sakamoto – stanowisko zostało powołane 12 lutego 2021 roku.

Dla wielu osób w Japonii sposobem na rozwiązanie problemu samotności było popełnienie samobójstwa i przeważnie chodzi tutaj o kobiety.

Dlatego też zostało utworzone nowe stanowisko.

Na portalu japantimes.co.jp można przeczytać, że to pierwszy raz od jedenastu lat, gdy liczba samobójstw w Japonii wzrosła, aż tak bardzo.

W październiku 2020 roku samobójstwo popełniło 879 kobiet, a jest to więcej o 70% niż w październiku 2019 roku.

Samotność, która bardziej zabija niż Covid-19

W 2020 roku zostały odnotowane 2153 próby samobójcze, co znacząco przewyższa liczbę zgonów, do których doszło z powodu zakażenia koronawirusem w Japonii, czyli 2087 osób.

Samotność zazwyczaj zawsze przyczynia się do obniżenia komfortu psychicznego, ale też może powodować rozwój depresji.

Z kolei depresja przyczynia się do podejmowania prób samobójczych.

Ministerstwo ds. samotności w Japonii jest drugą taką instytucją na całym świecie, gdyż pierwsza powstała w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, a jej pomysłodawcą była premier Theresa May.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

⇒ Czytaj także: TO CZAS PRÓBY, ZACHOWAJ SPOKÓJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.