KOMENDA GŁÓWNA POLICJI OGŁASZA ZAMÓWIENIE NA 30 TYS. RĘCZNYCH MIOTACZY PIEPRZU – Odkrywamy Zakryte
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI OGŁASZA ZAMÓWIENIE NA 30 TYS. RĘCZNYCH MIOTACZY PIEPRZU

Komenda Główna Policji przyspieszyła w ogłaszaniu kolejnych zamówień na lata 2020-2021. Widać kilkadziesiąt milionów złotych wydane na opancerzone pojazdy z armatkami wodnymi, amunicję i furgony do przewożenia zatrzymanych to za mało. Tym razem ogłoszono kolejne przetargi nieograniczone na zakup uzbrojenia o wartości powyżej 139 000 Euro każdy!

Ręczne miotacze pieprzu

05.05.2020 roku w strefie publicznej zamówień KGP na liście przetargów znalazło się zamówienie na „Dostawę ręcznych miotaczy pieprzu w ramach umowy ramowej”.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 30 000 sztuk ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml minimum 10% oleju pieprzowego, zasięgu strumienia minimum 2 m i wydajność miotacza na uzyskanie minimum 8 jednosekundowych użyć, bez wystąpienia spadku zasięgu wystrzeliwanej mieszanki, poniżej wartości progowej.

Zgodnie z wymaganiami KGP, gwarancja musi wynosić minimum 54 miesiące, licząc od daty odbioru.

miotacze-pieprzu.jpg
foto.depositphotos.com

W opisie specyfikacji technicznej opisanej w załączniku SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia) można przeczytać, do czego mają być używane:

Ręczny miotacz pieprzu jest środkiem przymusu bezpośredniego stosowanym przez funkcjonariuszy Policji w przypadkach określonych w przepisach prawa, szczególnie w sytuacji konieczności wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem lub obezwładnienia niebezpiecznej osoby, w tym także znajdującej się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych, podobnie działających środków.

Wymogiem KGP po przemyciu podrażnionych miejsc wodą działanie substancji czynnej musi ustępować po czasie nie dłuższym niż ok. 2,5 godz.

Opakowanie zbiorcze musi mieć trwałe napisy: „POLICJA” oraz „NATURALNY ŚRODEK OBEZWŁADNIAJĄCY”.

Na realizację zamówienia KGP może przeznaczyć ponad 139 tys. Euro, a czas obowiązywania umowy ramowej będzie kończył się 17 grudnia 2021 roku.

Miejsce do przechowywania

Zbrojenie zbrojeniem, ale przecież dodatkowy sprzęt i wyposażenie osobiste gdzieś trzeba „upchać”.

Toteż już wcześniej, bo 20.04.2020 opublikowano szczegóły przetargu na „Zawarcie umowy ramowej na produkcję i dostawę plecaków, worków marynarskich, zasobników osobistych na lata 2020 – 2021”.

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na produkcję i dostawę plecaków, worków marynarskich, zasobników osobistych na lata 2020-2021 z podziałem na trzy zadania, w tym:

  • Zadanie 1 – produkcja i dostawa 3 000 sztuk plecaków.
  • Zadanie 2 – produkcja i dostawa 300 sztuk worków marynarskich.
  • Zadanie 3 – produkcja i dostawa 300 sztuk zasobników osobistych (czarnych toreb podróżnych do przewozu kompletu umundurowania).
plecak-policja.jpg
foto.depositphotos.com

Wartość tego nieograniczonego przetargu również określono na kwotę powyżej 139 000 Euro.

Do każdego zamówionego wyposażenia rozpisano szczegółowe wytyczne, dotyczące jego wyglądu i przeznaczenia.

Przykładowo plecaki muszą być wykonane z tkaniny wytrzymałościowej w kolorze czarnym i być podzielone na dwie niezależne komory, otwierane przy pomocy zamka błyskawicznego.

Na kieszeni, naszytej na jednej z komór, powinny znajdować się taśmy techniczne w systemie PALS (ang. Pouch Attachment Ladder System) pozwalających na mocowanie np. ładownic.

Z kolei po bokach plecaka, w dolnych częściach, powinny znajdować się dwie kieszenie o wysokości i objętości pozwalającej na przenoszenie butelki o pojemności 1,5 litra.

I znów po raz kolejny mamy przykład tego, że w tzw. mediach głównego nurtu o tym ci nie powiedzą, ale gdyby złapali „groźnego przestępcę, który przekroczył o 30 km prędkość” i zrobiliby to dzięki nowemu, superszybkiemu radiowozowi, to na pewno nie omieszkaliby tego ogłosić.

Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki jeszcze tego nie zabronili!

⇒ Czytaj także: POLICJA W POLSCE KUPUJE NOWY SPRZĘT DO ROZPĘDZANIA TŁUMU

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.