DR JAY BHATTACHARYA – „LOCKDOWN TO NAJWIĘKSZY BŁĄD ZDROWIA PUBLICZNEGO W CIĄGU OSTATNICH 100 LAT”

Dr Jay Bhattacharya, który jest profesorem medycyny na Uniwersytecie Stanforda i pracownikiem naukowym w National Bureau of Economic Research, w wywiadzie dla Newsweeka powiedział, że blokady Covid-19 to „najgorszy błąd zdrowia publicznego w ciągu ostatnich 100 lat”. Czym umotywował swoją wypowiedź?

Profesor medycyny ostrzegł, że blokady mają nieproporcjonalny wpływ na biednych i pogarszają nierówności majątkowe.

Wyjaśnił również, że kraje, które wprowadziły najbardziej rygorystyczne blokady, nie odniosły największego sukcesu w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

[…] blokady są największym błędem w zakresie zdrowia publicznego w ciągu ostatnich 100 lat. Będziemy liczyć katastrofalne szkody zdrowotne i psychologiczne, jakie wyrządzą prawie każdemu biednemu człowiekowi na powierzchni ziemi, przez całe pokolenie – powiedział Bhattacharya. Jednocześnie nie służyły do ​​opanowania epidemii w miejscach, w których zostały narzucone najbardziej energicznie. W Stanach Zjednoczonych w najlepszym przypadku chronili „nieistotną” klasę przed Covid, jednocześnie narażając na tę chorobę istotną klasę robotniczą. Blokady ograniczają epidemiologię – dodał.

Profesor zasugerował, że polityka powinna być tak zaprojektowana, aby chronić osoby bezbronne, a nie dążyć do umieszczania całej populacji w areszcie domowym.

Osoby starsze są znacznie bardziej narażone na śmierć z powodu Covid niż osoby młodsze… i to jest naprawdę ważny fakt, ponieważ wiemy, kto jest najbardziej bezbronny, to ludzie starsi. A więc pierwsza podstawa Deklaracji z Great Barrington: chrońmy najsłabszych – powiedział Bhattacharya.

Podkreślił również, że blokady same w sobie wyrządzają ludziom wielką krzywdę, ponieważ nie są naturalnym, normalnym sposobem na życie.

Profesor Bhattacharya jest jednym ze współautorów Deklaracji z Great Barrington, którą podpisało ponad 13 000 naukowców zajmujących się medycyną i zdrowiem publicznym.

Deklaracja stwierdza, że ​​„polityka blokowania ma niszczycielski wpływ na krótko- i długoterminowe zdrowie publiczne”, powołując się na „pogarszające się wyniki chorób układu krążenia, mniejszą ilość badań przesiewowych w kierunku raka i pogarszające się zdrowie psychiczne – co doprowadzi do nadmiernej śmiertelności w nadchodzących latach”.

W badaniu opublikowanym w styczniu 2021 roku przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda odkryto, że obowiązkowy lockdown nie daje więcej korzyści, ani nie ogranicza rozprzestrzeniania Covid-19 bardziej niż dobrowolne środki, którymi kieruje się społeczeństwo.

Po przeanalizowaniu danych naukowcy stwierdzili „brak wyraźnego, znaczącego korzystnego wpływu [bardziej restrykcyjnych środków] na wzrost przypadków w jakimkolwiek kraju”.

⇒ Czytaj także: NIEMIECCY NAUKOWCY DOSTALI PIENIĄDZE ZA POPARCIE LOCKDOWNU?!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.