ROZDAWALI MASECZKI SKAŻONE SZKODLIWYM PESTYCYDEM!

Tennessee to stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam setki tysięcy mieszkańców otrzymało darmowe maseczki na twarz. Nikt nie podejrzewał, że będą one stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jednak dochodzenie NewsChannel 5 wykazało, że maseczki mające spowolnić rozprzestrzenianie się Covid-19, zostały potraktowane kontrowersyjną substancją zarejestrowaną jako szkodliwy pestycyd.

Darmowe maseczki z pestycydem

W ramach dążenia gubernatora Billa Lee do ponownego otwarcia gospodarki stanu Tennessee, w maju zamówiono pięć milionów maseczek do osłaniania nosa i ust od Renfro Corporation, producenta skarpet z Północnej Karoliny.

W ten oto sposób postanowiono zadbać o bezpłatne dostawy maseczek dla mieszkańców, których nie było na nie stać.

Zespół gubernatora chwalił się, że zakupione maseczki są wielokrotnego użytku, można je prać i są pokryte Silvadurem, nietoksycznym środkiem przeciwbakteryjnym, utrzymującym swoje właściwości do 25 prań przemysłowych.

Substancja ta jest środkiem przeciwdrobnoustrojowym przeznaczonym do usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Problem w tym, że albo ktoś pominął fakt, albo w ogóle nie zainteresował się tym, że do Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych zgłoszono, iż Silvadur jest zarejestrowany jako pestycyd  „szkodliwy przy wdychaniu” i „toksyczny dla ryb”.

Gdy nagłośniono sprawę, firma PR reprezentująca Renfro Corp. stwierdziła, że producent stosuje Silvadur 930.

Produkt ten, również zarejestrowany jako pestycyd,  „powoduje umiarkowane podrażnienie oczu” i jest „toksyczny dla ryb”, ale został zatwierdzony do „zastosowań niezwiązanych z żywnością we włóknach przemysłowych i domowych”.

Szkodliwy czy nie?

Silvadur to produkt firmy DuPont wykorzystujący technologię srebra, która ma na celu utrzymanie świeżości tkanin.

Rzecznik firmy chemicznej wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że pestycyd jest „stosowany w tak niskich ilościach, że użycie tkaniny nie stanowi zagrożenia dla konsumentów”, jest bezpieczny.

Tymczasem dr Warren Porter, profesor toksykologii środowiskowej na Uniwersytecie Wisconsin w Madison i członek zarządu grupy zajmującej się ochroną środowiska Beyond Pesticides twierdzi, że nigdy nie założyłby czegoś takiego:

Nikt nie chce wdychać koronawirusa, ale nie chciałbym wdychać czegoś, co również wiem, że może zatruwać moje ciało w stosunkowo krótkim czasie i mieć wieloletni wpływ na moje zdrowie.

Wyśmiał również twierdzenie, że Silvadur jest „zaufany i bezpieczny”, podkreślając, że literatura by się z tym nie zgodziła.

Tymczasem po wyemitowaniu materiału przez NewsChannel 5 konglomerat chemiczny złożył następujące oświadczenie, w którym broni bezpieczeństwa swojego produktu:

Bezpieczeństwo i zdrowie to podstawowe wartości w firmie DuPont. Jesteśmy i zawsze byliśmy zaangażowani w przestrzeganie najwyższych standardów dotyczących dobrobytu naszych pracowników, naszych klientów i społeczności, w których działamy.

[…] DuPont Silvadur to bezpieczna i godna zaufania technologia do zwalczania bakterii, pleśni i grzybów, które powodują nieprzyjemne zapachy na tkaninach, stosowana przez ponad dekadę bez negatywnego wpływu na zdrowie. Materiał przeciwdrobnoustrojowy nakładany na tkaniny poddane obróbce, takie jak maski na twarz, jest na tak niskim poziomie, że użycie tkaniny nie stanowi zagrożenia dla konsumentów…

Zgodnie z przepisami EPA Silvadur jest zarejestrowany w agencji i sklasyfikowany jako pestycyd. Niezależne Międzynarodowe Stowarzyszenie Oeko-Tex przeprowadziło dokładną ocenę technologii i potwierdziło, że środek przeciwbakteryjny SILVADUR™930 FLEX jest uznany i wymieniony jako aktywny produkt chemiczny o aktywności biologicznej, jako preparat uznany za nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego, pod warunkiem, że jest używany zgodnie ze wskazaniami i przeznaczeniem.

Zdaniem dr. Portera gubernator i tak został oszukany, i radziłby mu odzyskać zainwestowane w toksyczne maseczki pieniądze podatników, a kwota nie jest mała, bo chodzi aż o 8,2 mln dolarów.

Nasuwa się pytanie – ile takich produktów wątpliwej jakości trafiło do ludzi na całym świecie?

⇒ Czytaj także: SPRZEDAWCO (I KLIENCIE)! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ I WCIĄGNĄĆ NA MASECZKOWĄ „MINĘ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.