UCZNIOWIE I KADRA NA KONTROLOWANYM – MICROSOFT WPROWADZA „DAILY PASS” – Odkrywamy Zakryte
UCZNIOWIE I KADRA NA KONTROLOWANYM – MICROSOFT WPROWADZA „DAILY PASS”

Firma Microsoft zaprezentowała „Daily Pass”. Można powiedzieć, że jest to tzw. przepustka, która pozwala uczniom pójść do szkoły. Program ten ma kontrolować stan zdrowia uczniów i pracowników oraz umożliwiać im dostęp do testów na Covid-19 oraz do szczepionek. Jak działa „Daily Pass”?

Czym jest „Daily Pass”?

„Daily Pass” jest pierwszym kompleksowym systemem, który dostępny jest w Los Angeles, który dostosowuje zarówno badania zdrowotne, jak i test na Covid-19 oraz szczepionki, które dostępne są w jednym narzędziu.

Program ten to ważny element planu, który ma na celu ponowne otwarcie szkół w Los Angeles, ale też stanowi część ciągłego angażowania się w tworzenie bezpiecznego środowiska szkolnego.

W kraju w tworzeniu najbardziej bezpiecznego środowiska szkolnego przewodzi Los Angeles Unified, który wprowadził już ulepszone filtry powietrza MERV-13 w każdej szkole oraz testy na Covid-19 dla wszystkich uczniów oraz pracowników przynajmniej jeden raz w tygodniu, a teraz zaprezentowano jeszcze „Daily Pass”.

Jak działa „Daily Pass”?

Program „Daily Pass” został opracowany przy wsparciu Microsoft Corp., a może być on dostępny na każdym telefonie komórkowym, tablecie albo komputerze.

„Daily Pass” działa w ten sposób, że tworzy unikalny kod QR dla każdego ucznia i pracownika szkoły, który pozwala im wejść do określonej lokalizacji Los Angeles Unified, ale tylko na określony dzień i pod warunkiem, że osoba ta będzie miała negatywny wynik testu na Covid-19 i nie będzie miała żadnych objawów, a jej temperatura będzie poniżej 37 stopni Celsjusza.

Kiedy uczeń lub pracownik przychodzi do kampusu, to jego kod QR zostanie zeskanowany przez kierownika szkoły Los Angeles Unified, który również mierzy jego temperaturę.

Szkolny program szczepień Los Angeles Unified korzysta z „Daily Pass”, gdyż dzięki niemu można się zarejestrować i umówić na wizytę, ale też pozwala sprawdzać, jaki jest stan zapasu szczepionek, umożliwia przeprowadzenie odprawy i zbiera dane podczas wizyty.

Program pozwala także segregować osoby z grupy wysokiego ryzyka, ale też pozwala zapisać się na listę oczekujących dla osób z grupy niskiego ryzyka, a także udostępnia pulpity nawigacyjne do przeglądania danych.

Następnie te informacje są udostępniane odpowiednim władzom.

Program został tak stworzony, aby był dostosowany do różnych osób, które odwiedzają kampus szkolny w określonym dniu, ale też dostosowano go do funkcji, które dotyczą testów na Covid-19, śledzenia kontaktów, a także szczepień.

Dane będą wykorzystywane przez współpracowników Los Angeles Unified do badań i opieki zdrowotnej (czyli przez Uniwersytet Stanforda, UCLA, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Anthem Blue Cross, Healthnet oraz Cedars Sinai), aby tym zapewnić możliwość stworzenia najbezpieczniejszego środowiska szkolnego.

Czy na pewno bezpiecznego? Czy to nie jest czyste naruszanie prywatności osób, które będą musiały z niej korzystać?

Covid-19 spowodował, że na całym świecie ludzie są coraz bardziej kontrolowani i sprawdzani, a prywatność staje się pojęciem zapomnianym…

Czytaj także: GEOINT SINGULARITY – NARZĘDZIE GLOBALNEJ INWIGILACJI W SYSTEMIE SIECI 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.