TOYOTA I HONDA TESTUJĄ MOBILNĄ ELEKTROWNIĘ – Odkrywamy Zakryte
TOYOTA I HONDA TESTUJĄ MOBILNĄ ELEKTROWNIĘ

Toyota i Honda pracują nad systemem mobilnej elektrowni. Jest to generator składający się z autobusu z ogniwami paliwowymi do transportu dużych ilości wodoru, przenośnych urządzeń do zewnętrznego zasilania oraz przenośnych baterii.

Obaj producenci samochodów chcą stworzyć system mobilnej elektrowni i rozpocząć testy dostaw energii elektrycznej dla konsumentów.

System o nazwie „Moving e” jest mobilny i może umożliwić szybkie przywracanie zasilania po uszkodzeniu sieci energetycznej, do których dochodzi np. w wyniku katastrof i innych anomalii atmosferycznych.

Ma mieć również zastosowanie w normalnych warunkach, na przykład do dostarczania energii elektrycznej na imprezach plenerowych lub festiwalach.

W praktyce mobilne zewnętrzne generatory energii elektrycznej i przenośne baterie będą pobierać energię elektryczną z autobusu z ogniwami paliwowymi, który służy jako źródło energii i dostarcza prąd do urządzeń.

Autobus Toyota Charging Station z ogniwami paliwowymi został opracowany zgodnie z Toyota FC Bus.

mobilna-elektrownia.jpg
Źródło: Internet

W skład Systemu „Moving e” będą wchodziły także dwa przenośne zewnętrzne urządzenia wyjściowe Power Exporter 9000 firmy Honda, dwa typy przenośnych akumulatorów Hondy: LiB-AID E500 (20 szt.) i Honda Mobile Power Pack (36 szt.) oraz urządzenie do ładowania akumulatorów i oddawania energii do sieci – Honda Mobile Power Pack Charge & Supply Concept (36 szt.)

Najnowsza wersja autobusu Toyoty z ogniwem paliwowym wyposażona jest w dwukrotnie większą liczbę wysokociśnieniowych zbiorników wodoru, co znacznie zwiększyło maksymalną objętość transportowanego paliwa wodorowego, a stacja ładowania może tym samym zapewnić wysoką wydajność i dużą zdolność do produkcji energii elektrycznej.

Produkuje do 454 kWh przy maksymalnej mocy 18 kW.

Dodatkowo stacja ładująca posiada na pokładzie przestrzeń, w której ludzie mogą chwilowo się schronić, służąc tym samym nie tylko jako środek transportu, ale także jako miejsce odpoczynku w czasie katastrofy.

Firmy zapowiedziały testy wersji demonstracyjnej „Moving e” na wrzesień 2020 roku.

Wówczas odbędzie się weryfikacja możliwości systemu w stosunku do potrzeb potencjalnych użytkowników.

⇒ Czytaj także: FOTOWOLTAICZNE SZYBY W OKNACH WYTWARZAJĄ PRĄD

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową kontakt@odkrywamyzakryte.com i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.