GIS: ŚRODKI DEZYNFEKUJĄCE NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI!

Główny Inspektor Sanitarny przekonuje, że dzieci, zwłaszcza do szóstego roku życia, nie powinny stosować środków do dezynfekcji rąk. Nieświadomi niebezpieczeństwa rodzice często pozwalają na taką dezynfekcję w przedszkolach i szkołach lub nawet sami „uzbrajają” dzieci w różne płyny i żele.

Zasad bezpieczeństwa i higieny w dobie „pandemii” uwzględniają wytyczne rządu, w których mowa jest o konieczności dezynfekcji rąk przez opiekunów czy dezynfekcji zabawek w żłobkach i przedszkolach.

Rodzice zastanawiali się jednak, co z dezynfekcją rąk przez dzieci.

Czy dzieci w przedszkolu mogą korzystać z płynu dezynfekującego? – takie pytanie pojawiło się na oficjalnej stronie MEN.

W odpowiedzi można przeczytać:

Nie powinny. Zalecamy, by tego nie robiły z uwagi na potencjalne reakcje uczuleniowe, które mogą się pojawić.

Zachęcamy, by przebywające w przedszkolu dzieci regularnie myły ręce wodą z mydłem, szczególnie po przyjściu do placówki, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.

Stosowania środków dezynfekujących przez dzieci nie zaleca także Główny Inspektor Sanitarny z uwagi na szkodliwy skład chemiczny i wystąpienie negatywnych skutków zdrowotnych:

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca stosowania środków do dezynfekujących do rąk w stosunku do dzieci, zwłaszcza młodych, do 6 roku życia. Powyższe podyktowane jest obawą występowania negatywnych skutków zdrowotnych u dzieci, w tym reakcji uczuleniowych. Produkty biobójcze przeznaczone do dezynfekcji nie posiadają szczególnych wytycznych, zastrzeżeń, czy zapisów dotyczących małych dzieci. Żaden produkt biobójczy nigdy nie był i nie jest przeznaczony dla dzieci z uwagi na jego skład chemiczny.

Taką właśnie informację otrzymały przedszkola, które zwróciły z prośbą do GIS o wskazanie właściwych procedur.

Pamiętajmy, że chemiczne środki dezynfekujące wyrządzają nam więcej szkody niż pożytku.

Wystarczy woda z mydłem lub środek na bazie naturalnych olejków antybakteryjnych i przeciwwirusowych, które dodatkowo wzmacniają naszą odporność.

⇒ Czytaj także: OLEJEK ZŁODZIEI – NAJSILNIEJSZA MIESZANKA PRZECIWZAPALNA I ANTYBAKTERYJNA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.