Główny Inspektor Sanitarny przekonuje, że dzieci, zwłaszcza do szóstego roku życia, nie powinny stosować środków do dezynfekcji rąk. Nieświadomi niebezpieczeństwa rodzice często pozwalają na taką dezynfekcję w przedszkolach i szkołach lub nawet sami „uzbrajają” dzieci w różne płyny i żele.

Zasad bezpieczeństwa i higieny w dobie „pandemii” uwzględniają wytyczne rządu, w których mowa jest o konieczności dezynfekcji rąk przez opiekunów czy dezynfekcji zabawek w żłobkach i przedszkolach.

Rodzice zastanawiali się jednak, co z dezynfekcją rąk przez dzieci.

Czy dzieci w przedszkolu mogą korzystać z płynu dezynfekującego? – takie pytanie pojawiło się na oficjalnej stronie MEN.

W odpowiedzi można przeczytać:

Nie powinny. Zalecamy, by tego nie robiły z uwagi na potencjalne reakcje uczuleniowe, które mogą się pojawić.

Zachęcamy, by przebywające w przedszkolu dzieci regularnie myły ręce wodą z mydłem, szczególnie po przyjściu do placówki, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.

Stosowania środków dezynfekujących przez dzieci nie zaleca także Główny Inspektor Sanitarny z uwagi na szkodliwy skład chemiczny i wystąpienie negatywnych skutków zdrowotnych:

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca stosowania środków do dezynfekujących do rąk w stosunku do dzieci, zwłaszcza młodych, do 6 roku życia. Powyższe podyktowane jest obawą występowania negatywnych skutków zdrowotnych u dzieci, w tym reakcji uczuleniowych. Produkty biobójcze przeznaczone do dezynfekcji nie posiadają szczególnych wytycznych, zastrzeżeń, czy zapisów dotyczących małych dzieci. Żaden produkt biobójczy nigdy nie był i nie jest przeznaczony dla dzieci z uwagi na jego skład chemiczny.

Taką właśnie informację otrzymały przedszkola, które zwróciły z prośbą do GIS o wskazanie właściwych procedur.

Pamiętajmy, że chemiczne środki dezynfekujące wyrządzają nam więcej szkody niż pożytku.

Wystarczy woda z mydłem lub środek na bazie naturalnych olejków antybakteryjnych i przeciwwirusowych, które dodatkowo wzmacniają naszą odporność.

⇒ Czytaj także: OLEJEK ZŁODZIEI – NAJSILNIEJSZA MIESZANKA PRZECIWZAPALNA I ANTYBAKTERYJNA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.