OLEJEK ZŁODZIEI ® – NAJSILNIEJSZA MIESZANKA PRZECIWZAPALNA I ANTYBAKTERYJNA

Olejek Złodziei® bez wątpienia musi się znaleźć w Twojej apteczce przez cały rok.
Produkt którego historia znana z czasów średniowiecza odżyła na nowo dzięki Optima Natura (producentowi aptecznych naturalnych olejków eterycznych)
to potężne połączenie siły aromatycznych olejków o niezwykłej mocy terapeutycznej poprawiającej przede wszystkim stan zdrowia fizycznego i samopoczucie. Doskonale radzi sobie nawet z patogenami odpornymi na działanie tradycyjnych leków i robi to dużo skuteczniej niż każdy pojedynczy olejek eteryczny.

Co ciekawe, może być stosowany także do dezynfekcji różnych przedmiotów gospodarstwa domowego i nie tylko bo np. nie lubią go też meszki, komary czy kleszcze.

Złodziejska historia

Skąd w ogóle wzięła się ta dziś będąca własnością Optima Natura nazwa Olejek Złodziei® możesz zobaczyć na fajnym filmie:

Niepotwierdzona historia słynnego olejku odkryta na nowo w Optima Natura sięga czasów średniowiecza.

Kiedy w 1413 roku czarna śmierć pustoszyła dużą część Francji, czterech złodziei widziało w niej sposób na wzbogacenie.

Okradali oni chorych i zmarłych ze wszystkich posiadanych kosztowności.

Ich radość i szczęście z grabieży nie trwały jednak długo, ponieważ zostali schwytani i postawieni przed królewskim sądem.

Wielką zagadką dla wszystkich pozostawał fakt, jak złodzieje, którzy dotykali bezpośrednio ciężko chorych, nigdy nie zarazili się tą okropną chorobą.

Obiecano im, że jeżeli wyjawią prawdę, nie zostaną ukarani i ich ciała nie spłoną żywcem.

Złodzieje przyznali się do tego, że wcześniej byli zwykłymi handlarzami perfum i egzotycznych przypraw, ale kiedy wybuchła epidemia dżumy międzynarodowa żegluga i handel ustały.

Dlatego też musieli znaleźć inny sposób na utrzymanie się, a że znali właściwości lecznicze przypraw, którymi wcześniej handlowali, stworzyli mieszankę niezwykłego olejku eterycznego którą w 21 wieku dopracowała Optima Natura. 

Po nałożeniu na dłonie, uszy, skronie, stopy i wokół ust olejek chronił ich przed infekcją.

Po wyjawieniu receptury mężczyźni nie zostali spaleni żywcem, ale zamiast tego zostali powieszeni za dokonywane kradzieże.

Odtąd lekarze, którzy leczyli ofiary czarnej śmierci, nakładali olejkową mieszankę na dłonie, uszy, skronie i stopy.

Natomiast na twarzy nosili maski przypominające dzioby, które były wypchane szmatami nasączonymi tą specjalną mieszaniną.

olejek-złodziei.jpg
foto.123rf.com

Receptura olejku

W składzie olejku złodziei znajdziemy: olejek cytrynowy, olejek goździkowy, olejek cynamonowy z kory i z liści, olejek eukaliptusowy i olejek rozmarynowy.

Olejek cytrynowy ma silne właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Wykorzystywany jest w terapii chorób infekcyjnych, gdyż wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Badania potwierdzają, że olejek cytrynowy hamuje wzrost Streptococcus pneumoniae i Haemophillus influenzae również przy stężeniach osiąganych podczas inhalacji. Niszczy roztocza, działa przeciwbólowo i antystresowo.

Olejek goździkowy zawiera eugenol – składnik o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciw drobnoustrojowych, znieczulających, przeciwzapalnych i antyseptycznych. Cechują go właściwości przeciwbólowe i antyseptyczne zarówno wobec bakterii (głównie Gram+), jak i wobec wirusów. Udowodniono również, że występujący w nim eugenol wzmacnia odpowiedź immunologiczną, zwiększając pośrednio ilość leukocytów. Hamuje rozwój bakterii Gram-ujemnych, Gram-dodatnich oraz drożdży.

Olejek cynamonowy bardzo silnie zwalcza różne formy bakterii i grzybów, zabijając nawet bakterie oporne na antybiotyki. Posiada właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, a jak wykazały badania – skutecznie hamował rozwój m.in. wirusa grypy typu A.

olejek-złodziei.jpg
foto.depositphotos.com

Olejek eukaliptusowy ma bardzo dobre efekty w zwalczaniu chorób układu oddechowego. Przeciwdziała wirusom grypy oraz hamuje rozwój bakterii i grzybów. Poza potwierdzonym badaniami działaniem wykrztuśnym, odznacza się właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi, m.in. wobec bakterii Haemophillus influenzae i Streptococcus pneumoniae.

Olejek rozmarynowy wykazuje bardzo wysoką aktywność antybakteryjną wobec standardowego i 60 innych szczepów Escherichia coli. Odznacza się silnymi właściwościami antyseptycznymi i przeciwzapalnymi (olejek hamuje migrację leukocytów), wykorzystywany jest często w schorzeniach górnych dróg oddechowych. Składniki aktywne olejku działają immunomodulująco, hamując jednocześnie rozwój bakterii, wirusów i grzybów.

Połączenie tych wszystkich olejków ma niezwykle silną moc w zwalczaniu przeróżnych patogenów.

Współczesny Olejek Złodziei® od Optima Natura jest w stanie zniszczyć ponad 90% wszystkich bakterii chorobotwórczych w powietrzu.

Olejek złodziei – przepis

Olejek Złodziei®warto kupić gotowy (https://optimanatura.eu/produkt/naturalny-olejek-zlodziei/) ale jeśli lubisz DIY możesz spróbować przygotować coś podobnego samodzielnie w domu.

Wystarczy w odpowiednich proporcjach wymieszać dobrej, najlepiej aptecznej jakości olejki ( np. od wspomnianej już i dostępnej właśnie w aptekach Optima Natura).
Koniecznie przechowuj zrobioną mieszankę w ciemnej butelce, w chłodnym, zacienionym miejscu.

Do przygotowania własnej mieszanki potrzebujemy około:

Uwaga: buteleczka 10 ml to około 170 kropli.

Praktyczne sposoby użycia

Olejek Złodziei® ma wiele zastosowań.

♦ Dodaj kilka kropli olejku do wody w zbiorniczku kominka podgrzewanego świeczką. Aromatyczny zapach nie tylko oczyści powietrze w pomieszczeniu, ale także wzmocni płuca i zatoki, polepszy koncentrację i przyniesie dobry nastrój. Zamiast kominka dobrze używa się też dyfuzorów np. https://sklep.optimanatura.eu/produkt/dyfuzor-ultradzwiekowy-milk-do-aromaterapii/

♦ Popraw mikroklimat w konkretnym pomieszczeniu w którym przebywał chory lub tym gdzie przebywają dzieci po powrocie z przedszkola czy szkoły!. Należy postawić miskę z gorącą wodą w pokoju, w którym zamierzamy poprawić jakość powietrza i dodać do niej 6–10 kropli Olejku Złodziei®. Następnie zamknąć pokój i poczekać, aż woda przestanie parować, po czym wywietrzyć pomieszczenie i cieszyć się zdrowym zapachem!

♦ Zastosuj 1-3 krople wokół rany, a zapobiegniesz infekcji i przyspieszysz gojenie.

♦ Wymieszaj 2-3 krople olejku z łyżką wody, przepłucz nim bolące gardło.

♦ Dodaj 1 kroplę olejku na każde 15 ml wody. W ten sposób uzyskasz doskonały środek dezynfekujący różne powierzchnie (w tym dywany, kanapy, materace, maskotki, rośliny, otwory wentylacyjne itp.).

♦ Wymieszaj 1 kroplę olejku złodziei z 4 kroplami olejku z awokado, a otrzymasz doskonale nawilżający olejek do ciała.

♦ Dodaj kilka kropel do kąpieli w wannie a twoja kąpiel będzie nie tylko relaksująca ale i antybakteryjna i kojąca w przeziębieniu

♦ Dodaj kilka kropel olejku do prania, a będzie ono nie tylko czyste, ale i pięknie pachnące oraz pozbawione patogenów.

♦ Wymieszaj kroplę Olejku Złodziei® z 30 ml wody – naturalny płyn do płukania ust gotowy!

♦ Kiedy boli głowa, weź kroplę olejku na kciuk i przyłóż go do miejsca nad górną wargą. Ból powinien szybko ustąpić.

Wcieraj 2 krople olejku w dłonie i stopy, aby pozbyć się niechcianych patogenów i wzmocnić odporność organizmu.

⇒ Czytaj także: BIAŁA SZAŁWIA ZABIJA 94% BAKTERII UNOSZĄCYCH SIĘ W POWIETRZU

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.